Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

19 februāris

Vārda dienas:
Zane, Zuzanna

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 10. februāris 2020 | 17:29

Marka Rotko mākslas centrā – jauna izstāžu sezona „Oda grafikai”

7. februārī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tika atklāta jaunā izstāžu sezona, par kuras galveno tēmu kļuva grafiskās mākslas tehnikas. Jaunajā izstādē skatāmi septiņi starptautiskie mākslas projekti, un katru no tiem atšķir unikāla pieeja formai un krāsām.

Skatītāju uzmanībai piedāvāti vācu mākslinieces Karo Jostas reljefā izteiktie koncepti, Rotu mākslas biedrības izstāde „Zīme”, starptautiskā grafikas izstāde „Cilvēks un laiks”, beļģu mākslinieka Marka Renāra glezniecība, Delijas Maksimas keramikas eksperimenti, litogrāfijas meistara Roma Viesula grafika, kā arī baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas multimediju izstāde „Sazaroto taku dārzs”.

Daudzi no jaunajā sezonā skatāmajiem darbiem ir rezultāts nepabeigtiem mākslinieciskajiem meklējumiem. Piemēram, rumāņu mākslinieces Delijas Maksimas izstāde „Redzamības virskārta” ir rotaļīgs un pētniecisks vingrinājums, kas mudina izpētīt keramikas iespējas. Šī ir ne pirmā mākslinieces vizīte uz Daugavpili, un viņa kārtējo reizi uzsver un novērtē mākslas centra viesmīlību un tā brīnišķīgo gaisotni.

Tradicionālāko formu piekritēji noteikti novērtēs baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas ekspozīciju. Viņa iedvesmojusies no izcilā rakstnieka Horhes Luisa Borhesa darbiem.

Marka Rotko mākslas centrā gaidāmi piesātināti mēneši: notiek gatavošanās starptautiskajam grafikas simpozijam, kas sāksies 1.martā, bet aprīļa beigās centrs svinēs septīto dzimšanas dienu. Daudz pārsteigumu sagādās arī nākamā izstāžu sezona.

Savukārt šī gada pirmās sezonas izstādes būs skatāmas līdz 12.aprīlim. Vairāk informācijas par ekspozīcijām – mākslas centra mājas lapā www.rothkocenter.com.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru