Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 10. februāris 2020 | 17:29

Marka Rotko mākslas centrā – jauna izstāžu sezona „Oda grafikai”

7. februārī Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā tika atklāta jaunā izstāžu sezona, par kuras galveno tēmu kļuva grafiskās mākslas tehnikas. Jaunajā izstādē skatāmi septiņi starptautiskie mākslas projekti, un katru no tiem atšķir unikāla pieeja formai un krāsām.

Skatītāju uzmanībai piedāvāti vācu mākslinieces Karo Jostas reljefā izteiktie koncepti, Rotu mākslas biedrības izstāde „Zīme”, starptautiskā grafikas izstāde „Cilvēks un laiks”, beļģu mākslinieka Marka Renāra glezniecība, Delijas Maksimas keramikas eksperimenti, litogrāfijas meistara Roma Viesula grafika, kā arī baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas multimediju izstāde „Sazaroto taku dārzs”.

Daudzi no jaunajā sezonā skatāmajiem darbiem ir rezultāts nepabeigtiem mākslinieciskajiem meklējumiem. Piemēram, rumāņu mākslinieces Delijas Maksimas izstāde „Redzamības virskārta” ir rotaļīgs un pētniecisks vingrinājums, kas mudina izpētīt keramikas iespējas. Šī ir ne pirmā mākslinieces vizīte uz Daugavpili, un viņa kārtējo reizi uzsver un novērtē mākslas centra viesmīlību un tā brīnišķīgo gaisotni.

Tradicionālāko formu piekritēji noteikti novērtēs baltkrievu mākslinieces Marinas Kapilovas ekspozīciju. Viņa iedvesmojusies no izcilā rakstnieka Horhes Luisa Borhesa darbiem.

Marka Rotko mākslas centrā gaidāmi piesātināti mēneši: notiek gatavošanās starptautiskajam grafikas simpozijam, kas sāksies 1.martā, bet aprīļa beigās centrs svinēs septīto dzimšanas dienu. Daudz pārsteigumu sagādās arī nākamā izstāžu sezona.

Savukārt šī gada pirmās sezonas izstādes būs skatāmas līdz 12.aprīlim. Vairāk informācijas par ekspozīcijām – mākslas centra mājas lapā www.rothkocenter.com.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru