Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 28. janvāris 2020 | 18:04

Šonedēļ Daugavpils teātrī pirmizrāde iestudējumam „Karamazovs”

31. janvārī Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde poļu režisores Lucinas Sosnovskas iestudējumam „Karamazovs” pēc F. Dostojevska romāna „Brāļi Karamazovi” motīviem, dramaturģisko materiālu veidoja Patrīcija Kovaņska (Polija).

„Brāļu Karamazovu” romāns tiek uzskatīts par Dostojevska vissarežģītāko un dziļāko darbu. Lai arī daudziem romāna galvenā intriga slēpjas tajā, kurš ir nogalinājis ģimenes galvu Fjodoru Karamazovu, izrādes radošā komanda uzsver, ka tieši šis apstāklis, tēva slepkavība, raisa daudz būtiskākus jautājumus par katra cilvēka dzīves un cilvēces vēstures jēgu, par morāles pamatiem un cilvēku pastāvēšanas garīgajiem balstiem. Tas ir stāsts par mīlestību, ticību un vientulību.

„Sākt darbu pie Dostojevska bija liels izaicinājums, tas tomēr ir viens no viņa sarežģītākajiem darbiem. Iespējams, tieši tāpēc es intuitīvi jutu, ka, lai saprastu Dostojevski, man jārok dziļāk nekā ierasts un noteikti jāsatiekas ar cilvēkiem, kuriem uzrakstītais romānā „Brāļi Karamazovi” mijas ar personīgo pieredzi. Pateicoties Ieslodzījuma vietu pārvaldei un Daugavgrīvas cietuma vadības atbalstam, mums šāda iespēja bija. Un pēc divu nedēļu pieredzes sarunās ar ieslodzītajiem, manuprāt, es zinu, kāpēc Dostojevskis mums nav viennozīmīgi atklājis, kurš nogalināja Fjodoru Karamazovu. Varbūt viņš uzskatīja, ka mums nevajadzētu steigties nosodīt citus?” stāsta režisore Lucina Sosnovska.

„.Tā ir ļoti godīga izrāde, kas vairs nav tikai un vienīgi krievu literatūras klasikas iestudējums uz teātra skatuves. Mēs esam uzaicinājuši dzīvi ienākt teātrī, tāpēc robeža starp teātri un realitāti ir gandrīz zudusi,” turpina režisore.

` Izrādes „Karamazovs” scenogrāfe un kostīmu māksliniece ir Elžbeta Šurpicka no Polijas, komponists - Toms Auniņš, horeogrāfs - Tobiašs Bergs (Polija), gaismu mākslinieks - Sergejs Vasiļjevs. Lugu no poļu valodas tulkoja Andris Kazjukevičs.

Lomās: Vadims Bogdanovs, Jurijs Djakonovs, Miroslavs Blakunovs, Mihails Abramovs, Milena Savkina, Natālija Kotona, Žanna Lubgāne, Vanda Gibovska, Valentīna Vasiļjeva, Jūlija Vasiļjeva, Raimonds Paegle, Jevgēnijs Mihailovs.

Izrāde notiks krievu valodā un ir paredzēta skatītājiem, sākot no 16 gadiem.

Pirmizrāde: 31. janvārī plkst.18.30, tuvākās izrādes 1. februārī plkst.18.00, 1. martā plkst.18.00, 29. martā plkst.17.00.

Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520), Biļešu paradīze kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv.

Iestudējums top ar Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru