Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

19 februāris

Vārda dienas:
Zane, Zuzanna

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 21. janvāris 2020 | 20:30

Latgales zoodārzā – dzīvnieku mazuļi un jauna hidrobiontu ekspozīcija

Ziemas drūmajos mēnešos, kad daba, šķiet, iegrimusi pusmiegā un gaida pavasara atnākšanu, lai atdzimtu no jauna, kādā vietā Daugavpils centrā valda mūžīgā vasara un dzīvība kūsā pilnā sparā.

Tūkstošiem Latgales zoodārza iemītnieku ik rītu dodas savās ikdienas gaitās, kuru vērošana kļūst par aizraujošu piedzīvojumu ikvienam šīs mazās oāzes apmeklētājam. Pavisam drīz mazos un lielos dabas draugus šeit gaida iepazīšanās ar jauniem četrkājainajiem, astainajiem, spalvainajiem un zvīņotājiem skaistuļiem.
Katru dienu šeit notiek kaut kas neparasts un interesants. Vieni jau ir iekārtojuši savu ikdienu, citi vēl tikai gaida, kad varēs uzsākt īstu zoodārza dzīvnieku „darba” gaitas. Pavisam drīz no „silītes” uz ekspozīciju pārcelsies jaundzimušie drakoni. Atkalredzēšanos ar ģimeni piedzīvos arī dažus mēnešus vecais marmozetes mazulis, kas piedzimis mūsu zoodārzā, bet kādu laiku bija šķirts no vecākiem.

Latgales Zoodārzs ir iecerējis vērienīgu paplašināšanos, izveidojot Latvijā pirmo purvāriju un tropu māju. Bet, kamēr šo projektu īstenošana iet savu gaitu, netiek aizmirsts arī par esošās ekspozīcijas uzlabošanu. Tā februāra sākumā pēc renovācijas, kas tiek īstenota Latvijas simtgadei veltītā projekta „Simtgadu Latvijas simtgadu dzīvnieks - Laika pastnieks nes vēstuli divsimtgadu Latvijai” ietvaros, tiks vērta vaļā hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcija. Vienu no centrālajām vietām tajā ieņems ūdru „māja”. Pirmais ūdrēns jau ir ieradies zoodārzā un aktīvi apgūst visas pieaugušajam ūdram nepieciešamās prasmes.

Ūdru saimei kompāniju jaunajā ekspozīcijā sastādīs dažādi bruņurupuči, čūskas, kā arī daudzi citi vietējie un eksotiskie ūdens dzīvnieki, kas noteikti spēs pārsteigt un sajūsmināt pat pieredzējušos dabas vērotājus.

Bet, kamēr zoodārza ūdens pasaule ir ceļā uz pārvērtībām, ciemos laipni aicina mīlīgie truši, veiklie pērtiķi un vērīgie surikāti.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru