Intervijas

27 februāris

Vārda dienas:
Līvija, Līva, Andra

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Piektdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
7 .. 9 m/s
Sestdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 21. janvāris 2020 | 07:32

Kairiša «Piļsāta pi upis» – apmeklētākā filma nedēļas nogalē

Delfi

Pirmajās režisora Viestura Kairiša spēlfilmas “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” izrādīšanas dienās un īpašajos seansos to kopā noskatījušies 13 492 skatītāju. Šī ir visvairāk apmeklētā filma Latvijas kinoteātros aizvadītajā nedēļas nogalē, medijus informē Latvijas Nacionālais kino centrs un filmas veidotāji “Ego Media”.

Salīdzinājumam: režisora Dzintara Dreiberga kara drāmu “Dvēseļu putenis” tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 2019. gada 8. līdz 10. novembrim noskatījās rekordliels skatītāju skaits – 25 305. Savukārt simtgades spēlfilma “Homo Novus” ar vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju apmeklējumu visā Latvijā kļuva par populārāko filmu savās pirmajās izrādīšanās dienās 2018. gada septembrī. Trīs dienās no piektdienas līdz svētdienai to apmeklēja 8267 skatītāji, bet kopš pirmizrādes trešdienā, 26. septembrī, kopā 11 055 skatītāju.

“Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” pirmizrādi piedzīvoja 11. janvārī Krāslavā, 15. janvārī Rīgā un kinoteātros visā Latvijā tiek rādīta no 17. janvāra.

"Filmas veidotājiem un aktieriem liels prieks, ka ''Piļsāta pi upis'', kas, līdzīgi kā baltais kuģis mūsu filmā, tagad palaista savā peldējumā, jau pirmajā nedēļas nogalē ir skatītāju novērtēta," saka filmas producents Guntis Trekteris.

“Piļsāta pi upis” ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam. Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā: Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Režisors Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

LSM

Pievienot komentāru