Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

19 februāris

Vārda dienas:
Zane, Zuzanna

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
2 .. 4 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 21. janvāris 2020 | 07:32

Kairiša «Piļsāta pi upis» – apmeklētākā filma nedēļas nogalē

Delfi

Pirmajās režisora Viestura Kairiša spēlfilmas “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” izrādīšanas dienās un īpašajos seansos to kopā noskatījušies 13 492 skatītāju. Šī ir visvairāk apmeklētā filma Latvijas kinoteātros aizvadītajā nedēļas nogalē, medijus informē Latvijas Nacionālais kino centrs un filmas veidotāji “Ego Media”.

Salīdzinājumam: režisora Dzintara Dreiberga kara drāmu “Dvēseļu putenis” tās pirmajā demonstrēšanas nedēļas nogalē no 2019. gada 8. līdz 10. novembrim noskatījās rekordliels skatītāju skaits – 25 305. Savukārt simtgades spēlfilma “Homo Novus” ar vairāk nekā 11 tūkstošu skatītāju apmeklējumu visā Latvijā kļuva par populārāko filmu savās pirmajās izrādīšanās dienās 2018. gada septembrī. Trīs dienās no piektdienas līdz svētdienai to apmeklēja 8267 skatītāji, bet kopš pirmizrādes trešdienā, 26. septembrī, kopā 11 055 skatītāju.

“Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” pirmizrādi piedzīvoja 11. janvārī Krāslavā, 15. janvārī Rīgā un kinoteātros visā Latvijā tiek rādīta no 17. janvāra.

"Filmas veidotājiem un aktieriem liels prieks, ka ''Piļsāta pi upis'', kas, līdzīgi kā baltais kuģis mūsu filmā, tagad palaista savā peldējumā, jau pirmajā nedēļas nogalē ir skatītāju novērtēta," saka filmas producents Guntis Trekteris.

“Piļsāta pi upis” ir attiecību stāsts uz pagājušā gadsimta 30.-40. gadu vēsturisko pārmaiņu fona. Filmā ietverti daudzi un dažādi vēsturiskie notikumi, kas šajā laikā nepielūdzamā ātrumā sekoja cits citam. Neskatoties uz dramatisko un haotisko vēsturisko situāciju, filmai ir dzīvi apliecinoša intonācija.

Galvenajās lomās filmā: Dāvis Suharevskis, Agnese Cīrule, Gundars Āboliņš, Brigita Cmuntova, Juozas Budraitis. Režisors Viesturs Kairišs filmu veido kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu.

LSM

Pievienot komentāru