Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

29 janvāris

Vārda dienas:
Aivars, Valērijs

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 15. janvāris 2020 | 17:24

Aktīvās NVO var pretendēt uz domes līdzfinansējumu

Kopš 2011. gada Daugavpils pilsētas dome īsteno sabiedrisko organizāciju projektu līdzfinansēšanas programmu. Šīs programmas mērķis ir palīdzēt grupām, kas izstrādā sociāli nozīmīgus projektus un aktivitātes Daugavpils administratīvajā teritorijā, lai risinātu problēmas sociālajā jomā, ka arī veicinātu sabiedrības veselību, izglītību, mākslas dzīvi, kultūras un jaunatnes politiku.

Līdzfinansējuma kopsumma, ko sabiedriskās organizācijas var saņemt no fonda līdzekļiem, nevar būt lielāka par 1500 euro un pārsniegt 75% no projekta aktivitāšu kopējām izmaksām. Izņēmums ir gadījumi, kad sabiedriskā organizācija īsteno projektu, piesaistot finansējumu arī no citiem avotiem, piemēram, eirofondiem vai valsts programmām (atbalsts – līdz 3000 euro). Šie ierobežojumi gan neattiecās uz tiem gadījumiem, kad organizācija īsteno savus projektus sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru pēc subsidēto darbavietu programmas cilvēkiem ar ierobežotām iespējām.

Uz Domes līdzfinansējumu pretendējošo aktīvo NVO skaits nemitīgi pieaug. Pērn konkursa kārtībā atbalstīti 115 projekti. Organizācijas darbojas ļoti dažādās jomās. Piemēram, tautas fotostudija „Ezerzeme-F” piesaistīja finansējumu albumu izveidei, konkursu rīkošanai un fotoplenēru braucieniem. Šogad studija svin 40 gadu jubileju un cer, ka tam par godu sanāks izdot jaunu lielo albumu.

Vēl viens ilgstošas sadarbības ar pašvaldību labais piemērs ir biedrība "Zirgu sporta cienītāju bērnu klubs", kas darbojas Mežciemā. Josifa Olehno dibināts, šis jāšanas klubs jau 18. gadus piedāvā nodarbības gan pieaugušajiem, tostarp vecāka gadagājuma cilvēkiem, gan arī bērniem ar mērķi izklaidēt un iepazīstināt ar šiem dzīvniekiem. Domes atbalsts tiek izmantots zirgu uzturēšanai.

Pašvaldība atgādina: viena mēneša laikā pēc projekta īstenošanas organizāciju pienākums ir iesniegt atskaiti par izdevumiem. Daugavpils dome aicina to darīt savlaicīgi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru