Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

29 janvāris

Vārda dienas:
Aivars, Valērijs

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 10. janvāris 2020 | 17:53

Atklāta piemiņas plāksne goda daugavpilietim Arkādijam Kurmeļevam

3. janvārī pie Daugavpils Centra vidusskolas ēkas atklāta piemiņas plāksne Goda daugavpilietim, matemātikas skolotājam Arkādijam Kurmeļevam (1931 – 2019). Tādā veidā pateicīgie un mīlošie audzēkņi pauda patiesu cieņu izcilajam skolotājam, kurš devies mūžībā pērnā gada 6. janvārī. Tas ir pirmais gadījums, kad Daugavpilī uzstāda skolotājam veltītu memoriālo plāksni.

Arkādijs Kurmeļevs dzimis 1931. gadā Daugavpils rajonā. Absolvējis Daugavpils Skolotāju institūta matemātikas fakultāti. Visu dzīvi ir strādājis par matemātikas skolotāju, pilnveidojis savas zināšanas, bija radošs un skolēnu mīlēts pedagogs. Arkādijam Kurmeļevam ir liels nopelns matemātikas klašu izveidē Daugavpilī: tās 1963. gadā sāka veidot Daugavpils 4. vidusskolā (tagadējā Centra vidusskola), kas ļāva skolēniem uzrādīt izcilus rezultātus mācībās un olimpiādēs. Taču A.Kurmeļevs vairāku gadu desmitu garumā ir apliecinājis sevi ne vien kā izcilu profesionāli un kolēģi, bet arī kā lielisku cilvēku un draugu, kuru no sirds mīlēja visu paaudžu absolventi.

2010. gadā par ieguldījumu Daugavpils pilsētas attīstībā Arkādijam Kurmeļevam piešķirts Goda daugavpilieša tituls. Bet 2019. gada janvāris iesākās ar bēdīgu ziņu par pedagoga došanos aizsaulē. Tad bijušie skolēni apņēmās izvietot memoriālo plāksni pie mācību iestādes, darbam kurā pedagogs veltījis 36 dzīves gadus.

Bija izveidota iniciatīvā grupa, saņemtas visas nepieciešamās atļaujas, izveidota skice un plāksne, ko 3. janvārī svinīgi atklāja, pulcējoties bijušajiem skolēniem, kolēģiem, ģimenes locekļiem un Izglītības pārvaldes pārstāvjiem. Idejas iniciatore Valentīna Prudņikova uzsvēra, ka visi, kas bijuši iesaistīti procesā, sākot ar Izglītības pārvaldes vadību, Domes atbildīgajām komitejām un Būvvaldes speciālistiem, izrādīja lielu cieņu un pietāti, bet plāksnes skici mākslinieks Romualds Gibovskis un pilsētas galvenās mākslinieces vietniece Līga Čible veidojuši pilnīgi nesavtīgi.

2021. gada 8. februārī Arkādijam Kurmeļevam apritētu 90 gadi. Par godu šai jubilejai top grāmata, kurā būs iemūžinātas skolotāja dzīves gaitas, skolēnu un laikabiedru atmiņas par lielisko pedagogu, kurš pratis atrast pieeju ikvienam bērnam un kļūt par pedagoģiskā darba paraugu daudziem, kas dzīves gaitas izvēlas saistīt ar smago un atbildīgo skolotāja profesiju.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru