Intervijas

5 marts

Vārda dienas:
Aurora, Austra

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Ceturtdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 10. janvāris 2020 | 17:51

Piedaloties Armēnijas vēstniekam, Daugavpilī prezentēs Armēnijas vēsturisko karšu izstādi

16. janvārī plkst. 14.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Daiļliteratūras sektorā (Rīgas ielā 22a, Daugavpilī), piedaloties Armēnijas Republikas vēstniekam Baltijas valstīs, Viņa Ekselencei Tigranam Mkrtčjanam, tiks prezentēta Armēnijas vēsturisko karšu izstāde “Armēnija senās kartēs 6. gs. p. m. ē. – 20. gs.”.

Izstādi “Armēnija senās kartēs 6. gs. p. m. ē. – 20. gs.”, kas Daugavpilī ir skatāma no šī gada 2. līdz 30. janvārim, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem piedāvā Armēnijas vēstniecība Baltijas valstīs sadarbībā ar Latgales Centrālo bibliotēku. Tas ir aizraujošs vizuāls ceļojums laikā, kura gaitā vēsturiskās kartes ļauj ielūkoties gan Armēnijas vēstures sarežģītākajos laikposmos, gan dažos īslaicīgos miera un uzplaukuma periodos. Valsts, kas kopš sendienām dēvēta par Armēniju, diemžēl atrodas reģionā, kas vēsturiski allaž ir bijis divu vai vairāku impēriju ģeopolitisko interešu objekts un tādējādi neizbēgami kļuvis par kaujaslauku. Armēnijai un armēņiem ir nācies piedzīvot neskaitāmus ienaidnieka iebrukumus, postījumus, haosu un sabrukumu. Armēnijas mainīgās robežas, kurām var izsekot, aplūkojot izstādē eksponētās kartes, veido dramatisku vizuālu vēstījumu par gadsimtiem ilgušu apspiestību un neatlaidīgu dzīvotgribu, par sabrukumu un atjaunotni, jo mūsdienās Armēnija un armēņu tauta ieņem godājamu vietu pasaules tautu saimē.

Izstādes prezentācijas pasākumā ar ekspozīciju iepazīstinās un uz interesentu jautājumiem atbildēs Armēnijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lietuvā, Latvijā un Igaunijā, Viņa Ekselence Tigrans Mkrtčjans. Armēnijas vēstnieka pienākumus Baltijas valstīs viņš pilda kopš 2016. gada jūnija. Par vienu no saviem galvenajiem uzdevumiem vēstnieks uzskata Armēnijas kultūras popularizēšanu Baltijā. Nepilnu piecu gadu laikā ar viņa gādību Latvijā īstenoti vairāki nozīmīgi kultūras projekti. Latvijas radio koris iestudējis un izpildījis vairākus armēņu klasiskās mūzikas skaņdarbus. Ar vēstniecības atbalstu latviski izdoti vairāki armēņu literatūras tulkojumi. Starp tiem īpaši jāizceļ dzejnieka, armēņu tautas leģendu un pasaku vācēja un pārstāstītāja Hovannesa Tumanjana pasaku krājums (“Jāņa Rozes apgāds”, 2019) un viens no armēņu klasiskās literatūras dižākajiem pieminekļiem – 10. gs. mistiķa, teologa un dzejnieka Narekas Grigora “Žēlabu grāmata” (2017, “Jumava”). Abi šie izdevumi ar Latgales Centrālās bibliotēkas starpniecību ir pieejami arī Daugavpils lasītājiem.

Savas vizītes laikā Daugavpilī Viņa Ekselence Tigrans Mkrtčjans piedalīsies Armēnijas vēsturisko karšu izstādes prezentācijas pasākumā Latgales Centrālajā bibliotēkā, kā arī apmeklēs Daugavpils pilsētas domi, kur tiksies ar domes priekšsēdētāja vietnieku.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas
sabiedrisko attiecību vadītāja
Inga Gedžūne
654 76345
inga.gedzune@lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Daugavpils
 

Pievienot komentāru