Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

29 janvāris

Vārda dienas:
Aivars, Valērijs

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 9. janvāris 2020 | 06:56

Daugavpilī tiek veidota Invalīdu padome

2019. gada izskaņā Daugavpilī sāka veidot Invalīdu padomi. Iecerēts, ka šīs organizācijas izveide ļaus centralizēti risināt dažādus jautājumus un problēmas, ar ko ikdienā jāsaskaras cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. 7. janvārī Daugavpils Sociālā dienesta dienas centrā „Saskarsme” (Liepājas ielā 4) notika jau otra iniciatīvās grupas sanāksme.

Pašlaik Daugavpilī dzīvo vairāk nekā 8 000 cilvēku ar invaliditāti un darbojas vairāk nekā 10 dažādu nevalstisko organizāciju, kas pārstāv šīs sabiedrības grupas intereses. Lai padarītu viņu darbību efektīvāku, bija nolemts apvienoties, veidojot Invalīdu padomi, kas turpmāk veidos tiešu dialogu ar Domi un tās struktūrvienībām dažādu jautājumu risināšanai.

Cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, atkarībā no diagnozes, ikdienā nākas saskarties ar dažādām problēmām. Pērnā gada sanāksmē bija noformulēta virkne jautājumu, kas risināmi pirmām kārtām. Daudzus no tiem izskatīja 7. janvāra sēdē: ar uzņēmuma „Daugavpils satiksme” pārstāvjiem apsprieda sabiedriskā transporta pieejamību un tās uzlabošanu. Aktualizēja arī pilsētas infrastruktūras pielāgotību cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Domes pārstāvji stāstīja par dažādiem atbalsta veidiem, ko sabiedriskās organizācijas var saņemt projektu un ideju īstenošanai, bet Sociālais dienests informēja par esošajām apmācības iespējām un pieejamām rehabilitācijas programmām, kā arī uzņēmās koordinējošo lomu organizācijas darbībā.

Domes izpilddirektors Igors Aleksejevs un Sociālās komitejas vadība aicināja NVO pārstāvjus aktīvāk paust savu viedokli, informējot pašvaldības iestādes par nepieciešamiem uzlabojumiem.

Izskanēja arī labā ziņa par Padomes darba pirmajiem rezultātiem: šī gada pašvaldības budžetā ir ieplānoti līdzekļi specializētās peldvietas izveidei Stropu ezerā. Tā būs pielāgota cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pašlaik šādas pludmales ir pieejamas Rīgā un Liepājā.

Nākamajā sanāksmē, tiekoties ar Domes pārstāvjiem, turpinās apspriest aktuālus jautājumus un lems par organizācijas juridiskā statusa noteikšanu. Taču jau šobrīd visas iesaistītās puses atzinušas, ka šāda dialoga izveide noteikti uzlabos situāciju pilsētā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru