Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

29 janvāris

Vārda dienas:
Aivars, Valērijs

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 6. janvāris 2020 | 08:52

Grigorija Mihejeva darbu izstāde “Piemiņa”

D-fakti.lv arhīvs

8. janvārī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Daugavpils mākslinieka, pazīstamā ikonu gleznotāja Grigorija Mihejeva (1957-2019) mākslas darbu izstāde “Piemiņa”.

Grigorijs Mihejevs dzimis 1957. gadā vecticībnieku ģimenē Daugavpilī. Apguva tēlotājmākslu pie Kārļa un Inetas Dobrājiem, studēja Odesas Pedagoģiskajā institūtā. Vairākus gadus mākslinieks pavadīja Rietumukrainas klosteros, kur gleznoja ikonas Kijevas apkaimes dievnamiem. 1984. gadā mākslinieks atgriezās dzimtajā pilsētā, kur strādāja par pedagogu Daugavpils Bērnu mākslas skolā. Plašākai sabiedrībai G. Mihejevs pazīstams kā mākslinieks, ikonu gleznotājs, sakrālo priekšmetu restaurators un vecticībnieku vēstures pētnieks. 2001. gadā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā bija apskatāma pirmā Grigorija Mihejeva mākslas izstāde. Gandrīz pēc 20 gadiem, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem atkal būs iespēja iepazīt un baudīt Grigorija Mihejeva mākslu.

Izstāde “Piemiņa” atspoguļo Grigorija Mihejeva radošo ceļu mākslas pasaulē 40 gadu garumā. Darbi, kas apskatāmi izstādē, aptver dažādus mākslas žanrus, kuros gleznojis Grigorijs Mihejevs. Mākslinieka daiļradē atrodamas Latgales ainavas un dzimtā pilsēta, klusā daba ar māksliniekam raksturīgo abstrakciju, portreti, kas izceļas ar savu psiholoģisko noteiktību, ar kristietības simboliem piepildītas gleznas, kurās atklājas mākslinieka pārdomas par cilvēka sūtību, kā arī mākslinieka gleznotās ikonas.

Savā mākslinieciskajā darbībā Grigorijs Mihejevs pievērsies gadsimtiem ilgās reālisma mākslas pieredzei, sākot ar bizantiešu ikonām līdz Pīteram Brēgelam. Mākslinieka paletei raksturīga skaidrība un konkrētība krāsu risinājumos un kompozīcijā. Grigorija Mihejeva gleznas izceļas ar dziļi garīgu attieksmi pret tēmu un tēla iekšējo būtību. Viņa gleznu dziļums un vienkāršība ir tieši adresēta skatītāja sirdij.

Grigorija Mihejeva mākslas darbu izstāde “Piemiņa” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta trešdien 8. janvārī plkst. 15.00. Izstāde apskatāma līdz 26. februārim.
 

DNMM

Pievienot komentāru