Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 29. decembris 2019 | 21:16

Sāksies Daugavpils Inženierarsenāla ēkas rekonstrukcija

Daugavpils.lv

Ar mērķi saglabāt esošos Latvijas kultūras mantojuma objektus, kas šobrīd atrodas pamestā stāvoklī, Daugavpils pilsētas pašvaldība Eiropas Savienības (ES) fonda projektā “Rīteiropas vērtības” ir uzsākusi vērienīgu rekonstrukciju cietokšņa Inženierarsenāla ēkā. Tā stāvējusi novārtā gandrīz trīs desmitgades, līdz ar to ir pēdējais laiks rīkoties, lai objekts neaizietu zudumā.

Tūristiem pievilcīgā zona Daugavpils cietoksnī šobrīd ir izveidojusies līdzās Marka Rotko Mākslas centram, daudzām citām cietokšņa ēkām aizvien vēl paliekot dīkstāvē.

Pašlaik ir uzsākts vērienīgs projekts, lai atgrieztu kādreizējo dzīvību arī Inženierarsenālā, kas projektēts un uzbūvēts 19. gadsimta vidū pēc Sanktpēterburgas Kara ministrijas rīkojuma.

“Šis ir tas pēdējais brīdis, kad tiešām mēs varam to glābt, jo dažās vietās ēka bija degusi, jumts ir sapuvis, un visas tās koka konstrukcijas ir satrunējušas, un nestspēja jau ir samazinājusies,” skaidroja Daugavpils pilsētas domes Attīstības departamenta vecākais eksperts projektu jautājumos Artjoms Mahļins.

“Attīstot arī citu cietokšņa pusi, mēs varbūt arī varēsim dzīvību ienest arī šajā rajonā,” piebilda Mahļins.

Daugavpils cietokšņa Inženierarsenāls vēsturiski pastāvējis kā amatnieku pilsēta ar daudzām darbnīcām, kurās savulaik remontēti lielgabali, glabāti būvniecības, medicīnas materiāli, darbojās rasēšanas birojs.

Padomju gados ēkā tika izveidotas mācību darbnīcas topošajiem šoferiem, pielāgojot celtni jaunām tehniskajām vajadzībām, bet no 1994. gada viss tika pamests, laika gaitā pārvēršoties par nepievilcīgu graustu.

Ceļu satiksmes drošības direkcija un tās Rīgas Motormuzejs palīdzēs veidot sākotnējo ekspozīciju, stāstīja Mahļins.

“Šeit ir paredzēts eksponēt 40 vēsturiskos spēkratus, un daļēji mēs to atvedīsim no Rīgas, no Rīgas Motormuzeja krājuma, bet daļēji mēs arī lūgsim vietējos kolekcionārus,” atklāja pašvaldības pārstāvis.

Daugavpils cietokšņa Inženierarsenāla remontdarbiem atvēlētajos 20 mēnešos tiks atsegts arī kompleksa iekšpagalma bruģa segums, labiekārtojot arī šo laukumu.

“Pagalmā varētu būt ierīkota āra ekspozīcija – vai nu kaut kāda smagā vai specializētā tehnika, tāpat arī mūsu Daugavpils novada vēsturisko tramvaju ievietosim. Mēs ceram, ka šis objekts kļūs par tādu jaunu enkurobjektu Daugavpils cietoksnī,” pauda Artjoms Mahļins.

Kaut arī pašlaik Daugavpils cietokšņa Inženierarsenāla kompleksā akcents likts tikai uz viena spārna attīstību, jumts tiks atjaunots visai celtnei. Daļa ēkas tiks iekonservēta, nākotnē plānojot restaurēt arī iekštelpas.

LSM
 

Pievienot komentāru