Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 24. decembris 2019 | 18:06

Izdota pirmā grāmata par Vienības namu

LSM

19. decembrī viens no galvenajiem Daugavpils simboliem - Vienības nams, nosvinēja savu 82. gadadienu. Ar šo datumu sakrita pirmās grāmatas prezentācija par šo svarīgo pilsētas kultūras objektu. Tās autors ir slavenais žurnālists, politiķis, aktīvists un Latvijas Tautas frontes pirmais priekšsēdētājs Dainis Īvāns, kura autogrāfus šajā dienā ieradās saņemt daudzi kultūras darbinieki un vēstures pētnieki.

Vienības nama celtniecība tika uzsākta 1936. gada maijā pateicoties Daugavpils latviešu biedrības iniciatīvai. Par ēkas arhitektu bija izvirzīts Verners Vitands, toreiz jauns Latvijas Universitātes absolvents, kura dēls Egils arī kļuva par sponsoru grāmatai.

Vienības nams ir pastāvīgi mainījis savu funkcionālo nozīmi, tomēr vienmēr palika par tikšanās vietu dažādām grupām un biedrībām. Ēkas vēsturiskais nosaukums tika atjaunots 2005. gadā, bet 2010. gada septembrī bija pabeigta tās vērienīgā renovācija.

Pēc Daiņa Īvāna domām, šodien Vienības nams piedzīvo īstu atdzimšanu un darbojas kā nozīmīgs Latgales radošuma centrs.

Īpašu pateicību Dainim Īvānam izsaka Latviešu kultūras centrs, kas kļuva par izdevēju grāmatai par Vienības namu.

Daugavpils domes priekšsēdētaja vietnieks Jānis Dukšinskis pašvaldības vārdā pateicās Latviešu kultūras centra darbiniekiem par viņu pūlēm Vienības nama uzturēšanā un attīstībā.

Grāmatu "Spītā pacelties" būs iespējams iegādāties Daugavpils Tūrisma informācijas centrā, kas arī atrodas Vienības namā. Vairāki eksemplāri tiks nosūtīti uz Latvijas Nacionālo bibliotēku Rīgā, kā arī uz citām lielāko valsts pilsētu bibliotēkām.

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru