Intervijas

3 marts

Vārda dienas:
Marts, Tālavs, Tālis

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Otrdiena
Diena
6 .. 8 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Trešdiena
Nakts
-1 .. -3 C
Rīts
-1 .. -3 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 21. decembris 2019 | 21:18

Ziemas svētku koncertā uzplauka praļeski!

BKC

2019.gada 15.decembrī, Daugavpils Vienības nama koncertzālē Daugavpils Baltkrievu kultūras centra (BKC) vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” uzdāvināja pilsētas iedzīvotājiem un viesiem spilgtu svētku koncertu “Arī ziemā zied vizbulītes”, veltītu savai 5 gadu jubilejai.

Vokāli instrumentālais ansamblis “Praļeski” tika dibināts 2014.gadā, Baltkrievu kultūras centrā. Kā pirmie pavasara ziedi gaiši zilā krāsā, kas parādās lauku klajumos, uzmirdzot pirmajiem pavasara saules stariem, kolektīvam tika dots tik simbolisks nosaukums, kurā darbojas sešas jauna vecuma dziedātājas. “Praļeski” par pieciem gadiem atklāja savus talantus un augstu meistarības līmeni, pelnīto popularitāti un skatītāju mīlestību ne tikai Daugavpilī un Latvijā, bet arī Baltkrievija, Lietuvā, Igaunijā.

Kolektīvs veiksmīgi pārstāvēja BKC Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos, starptautiskajos festivālos Baltkrievijā: “Slāvu bazārs Vitebskā”, “Braslavskije zarnici”, “Draudzības vainags” Bobruiskā, “Dņeprovskas balsis” Dubrovno, “Annenskas gadatirgus” Zeļvā, “Mijoru novada dzērves un dzērvenes”; kā arī “Pierobežas dziesmas” Viļņā (Lietuva), “Ventspils vainags”, “Fest” Dagdā, Pirmajos Baltkrievu dziesmu svētkos Latvijā un daudzos citos.

Pasākuma goda viesis, Baltkrievijas Republikas konsuls Daugavpilī Nikolajs Romankevičs, sava uzrunā apsveica kolektīvu “Praļeski” ar jubileju, atzīmēja augsto meistarības līmenī, kā arī to, ka pats ir ansambļa talanta cienītājs, novēlēja jaunus radošus panākumus un pasniedza Baltkrievijas Republikas Ģenerālkonsulāta Daugavpilī atzinības rakstu.

BKC vadītāja Žanna Romanovska, kura arī ir idejas, par jaunā estrādes kolektīva izveidošanu, autore sirsnīgi apsveica talantīgas meitenes pasniedzot ziedu kompozīcijas, pateicības rakstus un suvenīrus, atzīmējot, ka Baltkrievu kultūras centrs var augt un attīstīties tikai ar jaunatni. Īpaši pateicības vārdi tika veltīti ansambļa “Praļeski” mākslinieciskajai vadītājai Anastasijai Lukašonokai un pirmajai ansambļa vadītājai Anastasijai Mališevai.

Pilnu grozu ar ziediem, it ka no labas pasakas, kas savākti ziemas mežā, ansamblim “Praļeski” uzdāvināja BKC partneris – Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim”. Biedrības vadība ar lepnumu atzīmēja, ka baltkrievu diaspora Daugavpilī ir liela un talantīga daudzos virzienos, un tajā vidū, kā spilgta zvaigzne spīd “Praļeski”.

Jaunā kolektīvā repertuārs ir ļoti bagāts un dauzpusīgs: tas ir baltkrievu tautas dziesmas, folkloras ieražu dziesmas, mūsdienīgās un autoru dziesmas baltkrievu, latviešu, latgaliešu, krievu valodās vijoles, akordeona un tautas mūzikas instrumentu pavadījumā (tiek izmantotas arī muzikālās apstrādes, kā arī acapella dziedājums).

Visu daudzveidīgu muzikālu paleti varēja ieraudzīt, izbaudīt, novērtēt Daugavpils iedzīvotāji, kuri svētdien piepildīja gandrīz pilnu Vienības nama koncertzāli. Dziedātājas gaiši zilajos tērpos, kas piestāv ansambļa nosaukumam, izpildīja daudz liriskās, romantiskas, jautras dziesmas par mīlestību, dabu, Mazo Dzimteni. Dziesmu izpildījums bija tik aizkustinošs un sirsnīgs, ka periodiski skatītājiem parādījās asaras acīs, tika dzirdēti sajūsma kliedzieni un skanīgie aplausi.

Tā kā “Praļeski” svinēja savu pirmo jubileju, tad arī visi BKC radošie amatierkolektīvi: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, kora kapella “Spadčina”, deju ansamblis “Ļanok”, bērnu studija “Skarbnica”, apsveica ar dziesmām, dejām, dzejoļiem, sirsnīgiem novēlējumiem un kreatīvajām dāvanām.

Pasākuma vadītāji Vladimirs Stasevičs un Marija Pometjko organiski un artistiski apvienoja muzikālus priekšnesumus un viesu uzstāšanos vienā kopēja, neaizmirstamajā koncertā.

Publika cienīgi novērtēja interesantu un aizraujošu koncerta programmu, pateicās BKC par labu pasākuma organizāciju, par mūsu talantīgu jaunu mākslinieku, kurām priekšā jauni sasniegumi un panākumi, brīnišķīgu izpildījumu.

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru