Intervijas

7 aprīlis

Vārda dienas:
Helmuts, Zina, Zinaīda

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Pirmdiena
Diena
11 .. 13 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Otrdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
6 .. 8 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Notikumi | 13. decembris 2019 | 20:50

Daugavpilī ierosināta krimināllieta par 230 000 eiro izkrāpšanu, izvairoties no nodokļu nomaksas

Publicitātes foto

Daugavpils prokuratūras prokurors tiesai nosūtījis krimināllietu divu personu apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Minētās personas nodarīja zaudējumus valstij lielā apmērā par kopējo summu gandrīz 230 000 eiro apmērā, informēja Prokuratūrā.

Saskaņā ar lēmumu, abas apsūdzētās personas Daugavpilī organizēja uzņēmuma izveidošanu un reģistrēšanu uz citas personas vārdu. 2014. gadā tika reģistrēts uzņēmums, kas nodarbojās ar pārtikas, dzērienu un tabakas vairumtirdzniecības starpnieku darbību un piena, piena produktu, olu un pārtikas un citu produktu vairumtirdzniecību. Laika posmā no 2014. – 2016. gadam abas apsūdzētās personas bija patiesie īpašnieki un labuma guvēji uzņēmumā. Viņi sadalīja pienākumus un, lai slēptu uzņēmuma tiešo preču piegādi no Eiropas Savienības dalībvalstu uzņēmumiem un gūtu fiskālās priekšrocības atskaitāmā PVN veidā, izveidoja mākslīgu darījumu ķēdi.

Personas VID radīja maldīgu priekštatu par PVN deklarācijās un nodokļu rēķinos norādīto darījumu esamību un nepamatoti palielināja priekšnodokļa atskaitījumus pavisam kopā 227 870 eiro apmērā. Viena no personām apsūdzēta arī par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu legalizēšanu 16 800 eiro apmērā, mainot noziedzīgi iegūtu līdzekļu piederību, norādot nepatiesas ziņas par finanšu līdzekļu izcelsmi, mainot noziedzīgi iegūto finanšu līdzekļu atrašanās vietu un pārvēršot noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļus citās vērtībās, nolūkā maskēt līdzekļu noziedzīgo izcelsmi.

Kopā krimināllietā personas apsūdzētas pēc Krimināllikuma 218.panta otrās daļas, tostarp viena persona arī pēc Krimināllikuma 195.panta pirmās daļas. Lieta nodota izskatīšanai Daugavpils tiesai. Prokuratūra norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.
 

LSM

Pievienot komentāru