Intervijas

9 augusts

Vārda dienas:
Genoveva, Madara

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Svētdiena
Nakts
16 .. 18 C
Rīts
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 12. decembris 2019 | 20:05

Daugavpilī durvis vērusi pirmā Rotaļlietu bibliotēka

Droši vien katrs, kura ģimenē aug bērns, reiz ir saskāries ar šādu situāciju: tiek nopirkta ļoti kārota galda spēle, taču jau pēc neilga laika atvasītes interese par to zūd. Savukārt dažas spēles maksā tik dārgi, ka to iegāde pat netiek apsvērta. Daugavpils iedzīvotājiem šīs problēmas nu vairs nebūs tik aktuālas, jo 11. decembrī mūsu pilsētā durvis vērusi Rotaļlietu bibliotēka.

Spēļu centrs-rotaļlietu bibliotēka atrodas J.Raiņa 6.vidusskolas telpās Komunālā ielā 2. Tas veidots starptautiskajā projektā “TOY metodes iekļaušanai”, sadarbojoties Daugavpils pilsētas domei, Izglītības pārvaldei un sabiedriskā labuma organizācijai „Izglītības iniciatīvu centrs (IIC)”. Tas ir Latvijā otrais šāda veida centrs. Līdzīgas Rotaļlietu bibliotēkas izveidotas arī Beļģijā, Horvātijā, Ungārijā, Itālijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Veidojot „rotaļtēku”, padomāts par dažāda vecuma apmeklētājiem, kuriem var būt pilnīgi atšķirīgas gaumes. Svarīgs kritērijs ir arī rotaļlietu izturība, lai tās varētu kalpot vairākus gadus. Bibliotēka ir atvērta jebkuram: šeit var nākt un spēlēt kopā ar draugiem vai ģimeni.

Spēles paredzētas arī līdzņemšanai. Noformējot bibliotēkas apmeklētāja karti, pieaugušie lietotāji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu, pilnīgi bez maksas var paņemt spēli uz mājām uz veselu nedēļu. Vienīgais nosacījums – pret tām jāizturas atbildīgi un saudzīgi. Jāņem vērā arī tas, ka pirmajā vizītē notiek iepazīšanās ar bibliotēkas noteikumiem, un paņemt spēli varēs, kad ieradīsieties atkārtoti.

Daugavpils pilsētas domes vadība ļoti atzinīgi novērtējusi centra izveidi un cer, ka nākotnē līdzīgas rotaļu bibliotēkas varētu parādīties arī citviet pilsētā.

Rotaļu bibliotēka strādās divas dienas nedēļā: pirmdienās un sestdienās no plkst.13.00 līdz 17.00. Līdz ar to daugavpiliešiem ir iespēja jau šajā nedēļas nogalē jautri un interesanti pavadīt brīvo laiku ģimenes lokā, atceroties bērnības dienas un iepazīstot spēļu pasaules jaunumus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Komentāri:

13. decembris 2019 01:14 - nopmre

reklama censored

Pievienot komentāru {1}