Intervijas

9 augusts

Vārda dienas:
Genoveva, Madara

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Svētdiena
Nakts
16 .. 18 C
Rīts
20 .. 22 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 12. decembris 2019 | 19:55

Vai drīkst barot gulbjus un kā nenodarīt ļaunu putniem?

Daugavpils iedzīvotāji bieži vien ir ļoti uzmanīgi gan pret mājas, gan savvaļas dzīvnieku vajadzībām. Sākoties aukstajam laikam, kļūst aktuāls jautājums par to, vai jābaro putni, īpaši gulbji, kuru saimes mitinās daudzās pilsētas ūdenskrātuvēs. Nesen Daugavpils domē tika saņemts priekšlikums no pilsētniekiem izveidot īpašas "ziemas mājas" gulbjiem un pīlēm. Tomēr šādi atbalsta pasākumi, kā arī zvani par to, ka putnus ir jāglābj no sala, pēc vietējo ekspertu domām, ir lieki.

Daugavpils dzīvnieku patversme ir gatava un spēj uzņemt savvaļas dzīvniekus, kuri dažādu iemeslu dēļ ir novājināti vai ievainoti. Tomēr gadījumos, kas nav saistīti ar tiešu putnu glābšanu, vislabāk ir vaicāt pēc padoma Latvijas Ornitologu biedrībā, kā arī pie biologiem Daugavpils Universitātē. Tā uzskata arī Latgales zoodārza darbinieki, kuri atsevišķās ziemas dienās saņem līdz 15 zvaniem ar aicinājumiem izglābt putnus.

Kontaktējot ar savvaļas dzīvniekiem pilsētā, ir jāievēro vairākas nianses. Piemēram, gulbjus nedrīkst barot ar maizi – tas viņus padara atkarīgus, cilvēku klātbūtnē viņi kļūst agresīvi un uzbrūk, pieprasot ēst. Savukārt pārēšanās neļauj viņiem lidot, kas nopietna sala laikā var būt par cēloni dzīvnieka nāvei. Barošanai no rokām labāk izmantot salātus vai graudus.

Jāatceras, ka gulbis ir bīstams putns, īpaši maziem bērniem. Tāpēc viņu tuvumā vienmēr jāievēro distance, pat ja jūs vienkārši vēlaties nofotografēties. Tuvojoties putnam ziemā, izejot uz ledus pastāv iebrukšanas draudi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru