Intervijas

4 marts

Vārda dienas:
Daila, Veronika, Dominiks

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Ceturtdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
-1 .. -3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Piektdiena
Nakts
-4 .. -6 C
Rīts
-3 .. -5 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 27. novembris 2019 | 14:55

Grāmatā par ārzemju baltkrieviem tika iekļauta informācija par Daugavpili

BKC

Baltkrievijas Republika pirmo reizi izdeva grāmatu par baltkrievu ārzemju radošajiem kolektīviem. Tajā tika iekļauta informācija un fotogrāfijas arī par Daugavpili: Baltkrievu kultūras centru, baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim” un “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Pauļinka”, “Praļeski” kolektīviem.

Grāmata “Baltkrievu ārzemju radošie kolektīvi” tika izdota 2019.gadā valsts programmas “Baltkrievijas kultūra” apakšprogrammas “Baltkrievi pasaulē” ietvaros. Tajā ir apkopota informācija par radošajiem amatierkolektīviem no visas pasaules, tur, kur aizveda baltkrievu liktenis un darbojas baltkrievu organizācijas un kolektīvi. Enciklopēdijas tirāža 100 eksemplāri. Grāmatas sastādītāji ir V.Griškovecs un A.Lozka.

“Esmu pārliecināts, ka šis izdevums kļūs par jaunu spērienu visu baltkrievu aktīvajai darbībai, kuri ir savas nacionālās kultūras un mākslas iedvesmas nesēji ārpus robežām”, tā BR Kultūras ministrs Jurijs Bondars ir teicis grāmatas uzrunā lasītājiem.

Nodaļa par Latvijas baltkrieviem vēsta par vēsturiskajām saiknēm starp divām kaimiņvalstīm, par aktīvu baltkrievu kustību starpkara periodā, par mūsdienu organizācijām un amatierkolektīviem, tajā skaitā arī par baltkrievu biedrību “Uzdim” un Baltkrievu kultūras centru. Materiāli ir papildināti ar ansambļu “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Praļeski” un teātra studijas “Pauļinka” fotogrāfijām.

Radošo kolektīvu vadītāju un baltkrievu ārzemju organizāciju radošo apmācību noslēgumā, kuras notika Minskā, BR Kultūras ministrijas Nacionālo kultūru republikāņu centra vadītāja Olga Antoņenko dāvāja šo unikālo grāmatu Baltkrievu kultūras centram Daugavpilī.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru