Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

19 janvāris

Vārda dienas:
Andulis, Alnis

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Svētdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
2 .. 4 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 27. novembris 2019 | 14:55

Grāmatā par ārzemju baltkrieviem tika iekļauta informācija par Daugavpili

BKC

Baltkrievijas Republika pirmo reizi izdeva grāmatu par baltkrievu ārzemju radošajiem kolektīviem. Tajā tika iekļauta informācija un fotogrāfijas arī par Daugavpili: Baltkrievu kultūras centru, baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim” un “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Pauļinka”, “Praļeski” kolektīviem.

Grāmata “Baltkrievu ārzemju radošie kolektīvi” tika izdota 2019.gadā valsts programmas “Baltkrievijas kultūra” apakšprogrammas “Baltkrievi pasaulē” ietvaros. Tajā ir apkopota informācija par radošajiem amatierkolektīviem no visas pasaules, tur, kur aizveda baltkrievu liktenis un darbojas baltkrievu organizācijas un kolektīvi. Enciklopēdijas tirāža 100 eksemplāri. Grāmatas sastādītāji ir V.Griškovecs un A.Lozka.

“Esmu pārliecināts, ka šis izdevums kļūs par jaunu spērienu visu baltkrievu aktīvajai darbībai, kuri ir savas nacionālās kultūras un mākslas iedvesmas nesēji ārpus robežām”, tā BR Kultūras ministrs Jurijs Bondars ir teicis grāmatas uzrunā lasītājiem.

Nodaļa par Latvijas baltkrieviem vēsta par vēsturiskajām saiknēm starp divām kaimiņvalstīm, par aktīvu baltkrievu kustību starpkara periodā, par mūsdienu organizācijām un amatierkolektīviem, tajā skaitā arī par baltkrievu biedrību “Uzdim” un Baltkrievu kultūras centru. Materiāli ir papildināti ar ansambļu “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Praļeski” un teātra studijas “Pauļinka” fotogrāfijām.

Radošo kolektīvu vadītāju un baltkrievu ārzemju organizāciju radošo apmācību noslēgumā, kuras notika Minskā, BR Kultūras ministrijas Nacionālo kultūru republikāņu centra vadītāja Olga Antoņenko dāvāja šo unikālo grāmatu Baltkrievu kultūras centram Daugavpilī.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru