Zvaigžņu viesi

16.februārī Daugavpilī Minskas teātris rādīs komēdiju

2020.gada 16.februārī plkst. 17.00 Daugavpils teātrī notiks izrāde pēc Jevg ...

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

17 februāris

Vārda dienas:
Donats, Konstance

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Svētdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
7 .. 9 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 27. novembris 2019 | 14:55

Grāmatā par ārzemju baltkrieviem tika iekļauta informācija par Daugavpili

BKC

Baltkrievijas Republika pirmo reizi izdeva grāmatu par baltkrievu ārzemju radošajiem kolektīviem. Tajā tika iekļauta informācija un fotogrāfijas arī par Daugavpili: Baltkrievu kultūras centru, baltkrievu kultūrizglītības biedrību “Uzdim” un “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Pauļinka”, “Praļeski” kolektīviem.

Grāmata “Baltkrievu ārzemju radošie kolektīvi” tika izdota 2019.gadā valsts programmas “Baltkrievijas kultūra” apakšprogrammas “Baltkrievi pasaulē” ietvaros. Tajā ir apkopota informācija par radošajiem amatierkolektīviem no visas pasaules, tur, kur aizveda baltkrievu liktenis un darbojas baltkrievu organizācijas un kolektīvi. Enciklopēdijas tirāža 100 eksemplāri. Grāmatas sastādītāji ir V.Griškovecs un A.Lozka.

“Esmu pārliecināts, ka šis izdevums kļūs par jaunu spērienu visu baltkrievu aktīvajai darbībai, kuri ir savas nacionālās kultūras un mākslas iedvesmas nesēji ārpus robežām”, tā BR Kultūras ministrs Jurijs Bondars ir teicis grāmatas uzrunā lasītājiem.

Nodaļa par Latvijas baltkrieviem vēsta par vēsturiskajām saiknēm starp divām kaimiņvalstīm, par aktīvu baltkrievu kustību starpkara periodā, par mūsdienu organizācijām un amatierkolektīviem, tajā skaitā arī par baltkrievu biedrību “Uzdim” un Baltkrievu kultūras centru. Materiāli ir papildināti ar ansambļu “Kupaļinka”, “Ļanok”, “Praļeski” un teātra studijas “Pauļinka” fotogrāfijām.

Radošo kolektīvu vadītāju un baltkrievu ārzemju organizāciju radošo apmācību noslēgumā, kuras notika Minskā, BR Kultūras ministrijas Nacionālo kultūru republikāņu centra vadītāja Olga Antoņenko dāvāja šo unikālo grāmatu Baltkrievu kultūras centram Daugavpilī.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru