Intervijas

24 februāris

Igaunijas Republikas neatkarības diena

Vārda dienas:
Diāna, Dina, Dins

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Trešdiena
Diena
3 .. 5 C
Vakars
3 .. 5 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Ceturtdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 25. novembris 2019 | 12:56

Bērnu studija “Skārbnīca” ieguva ceļazīmi uz festivālu Minskā

"Skārbnīca"

2019.gada 23.novembrī Rīgā notika pirmais konkurss “Baltkrievu dziesmas Latvijā”, kuru organizēja Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā. Konkursā piedalījās valsts baltkrievu organizāciju radošie kolektīvi. Uzvarētāju skaitā nokļuva arī bērnu studija “Skārbnīca” no Daugavpils, kura ieguva ceļazīmi braucienam uz Minsku, lai piedalītos IV Pasaules baltkrievu festivālā 2020.gadā.

Pirmajā konkursā “Baltkrievu dziesmas Latvijā” piedalījās 16 amatierkolektīvi, no Daugavpils tie bija: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, bērnu studija “Skārbnīca”, vokālais ansamblis “Praļeski”, kora kapella “Spadčina”. Starpcitu, “Spadčina” pirmo reizi uzstājās jaunajos tērpos, kuri tika izgatavoti Baltkrievijā un tos apmaksāja Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centrs (BKC).

Savā uzrunā BR vēstnieks LR Vasīlijs Markovičs atzīmēja, ka līdzīgi festivāli notiek Lietuvā, Igaunijā un Polijā, tagad arī tika piepildīti baltkrievu dziesmu izpildītāju sapņi Latvijā, jo “jūsu dziesmās ir sadzirdamas mammu un vecmammu šūpuļdziesmas, atdzimst tautas varoņi, ir redzamas dzimtās vietas, mūsu ciemu, mežu un birzu ainavas – tas viss ir mūsu Baltkrievija”.
Katrs konkursa kolektīvs izpildīja divas dziesmas baltkrievu valodā vai Baltkrievijas autoru dziesmas.

Ansambļu uzstāšanos vērtēja žūrija ar Irinu Gromoviču priekšgalā un Baltkrievijas valsts kultūras un mākslas universitātes mūzikas mākslas fakultātes dekāni, ansambļa “Belorusskaja pesņa” vadītāju, pedagoģijas zinātņu kandidāti. Sveicot dalībniekus žūrijas priekšsēdētāja izteica cerību, ka šis pirmais festivāls – konkurss, iesākot savu ceļu, atkārtosies vēl daudzas reizes Latvijas zemē.

Ansamblis “Vavjoračka” (Rīga) un studija “Skārbnīca” (Daugavpils) ir uzvarētāji starp bērnu kolektīviem, savukārt starp pieaugušajiem – “Žuravinka” no Ventspils. Balvas uzvarētājiem – ceļazīmes uz IV Pasaules baltkrievu festivālu, kurš notiks 2020.gada septembrī Minskā.

“Jaunajam kolektīvam, bērnu studijai “Skārbnīca”, kura izveidota tikai šajā gadā un tās debija notika maijā, BKC jubilejas koncertā, tie ir lieli panākumi, atzīmēja ansambļa vadītāja Anastasija Lukašenoka. Pirmais brauciens, pirmais konkurss un pirmā balva. Bērniem tā būs īsta un stipra motivācija apmeklēt mēģinājumus, mācīties jaunas baltkrievu dziesmas un ar godu pārstāvēt Daugavpils un Latvijas baltkrievus starptautiskajā ārzemju tautiešu festivālā Minskā. Tas ir prestiži”.

Latvijas baltkrievu dziesmu konkursa stafete no Rīgas tika nodota Ventspilij, kura nākamgad organizēs kultūras forumu.

Baltkrievu kultūras centrs un Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim” izsaka pateicību Daugavpils pilsētas domei par finansiālo atbalstu autobusa apmaksāšanā braucienam uz Rīgu, uz Pirmo Baltkrievu dziesmu konkursu Latvijā.
 

BKC, "Uzdim"

Pievienot komentāru