Intervijas

3 aprīlis

Vārda dienas:
Daira, Dairis

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Ceturtdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
7 .. 9 m/s
Piektdiena
Nakts
4 .. 6 C
Rīts
3 .. 5 C
Vējš
6 .. 8 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Kultūra | 25. novembris 2019 | 12:56

Bērnu studija “Skārbnīca” ieguva ceļazīmi uz festivālu Minskā

"Skārbnīca"

2019.gada 23.novembrī Rīgā notika pirmais konkurss “Baltkrievu dziesmas Latvijā”, kuru organizēja Baltkrievijas Republikas vēstniecība Latvijas Republikā. Konkursā piedalījās valsts baltkrievu organizāciju radošie kolektīvi. Uzvarētāju skaitā nokļuva arī bērnu studija “Skārbnīca” no Daugavpils, kura ieguva ceļazīmi braucienam uz Minsku, lai piedalītos IV Pasaules baltkrievu festivālā 2020.gadā.

Pirmajā konkursā “Baltkrievu dziesmas Latvijā” piedalījās 16 amatierkolektīvi, no Daugavpils tie bija: baltkrievu tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka”, bērnu studija “Skārbnīca”, vokālais ansamblis “Praļeski”, kora kapella “Spadčina”. Starpcitu, “Spadčina” pirmo reizi uzstājās jaunajos tērpos, kuri tika izgatavoti Baltkrievijā un tos apmaksāja Daugavpils pilsētas domes Baltkrievu kultūras centrs (BKC).

Savā uzrunā BR vēstnieks LR Vasīlijs Markovičs atzīmēja, ka līdzīgi festivāli notiek Lietuvā, Igaunijā un Polijā, tagad arī tika piepildīti baltkrievu dziesmu izpildītāju sapņi Latvijā, jo “jūsu dziesmās ir sadzirdamas mammu un vecmammu šūpuļdziesmas, atdzimst tautas varoņi, ir redzamas dzimtās vietas, mūsu ciemu, mežu un birzu ainavas – tas viss ir mūsu Baltkrievija”.
Katrs konkursa kolektīvs izpildīja divas dziesmas baltkrievu valodā vai Baltkrievijas autoru dziesmas.

Ansambļu uzstāšanos vērtēja žūrija ar Irinu Gromoviču priekšgalā un Baltkrievijas valsts kultūras un mākslas universitātes mūzikas mākslas fakultātes dekāni, ansambļa “Belorusskaja pesņa” vadītāju, pedagoģijas zinātņu kandidāti. Sveicot dalībniekus žūrijas priekšsēdētāja izteica cerību, ka šis pirmais festivāls – konkurss, iesākot savu ceļu, atkārtosies vēl daudzas reizes Latvijas zemē.

Ansamblis “Vavjoračka” (Rīga) un studija “Skārbnīca” (Daugavpils) ir uzvarētāji starp bērnu kolektīviem, savukārt starp pieaugušajiem – “Žuravinka” no Ventspils. Balvas uzvarētājiem – ceļazīmes uz IV Pasaules baltkrievu festivālu, kurš notiks 2020.gada septembrī Minskā.

“Jaunajam kolektīvam, bērnu studijai “Skārbnīca”, kura izveidota tikai šajā gadā un tās debija notika maijā, BKC jubilejas koncertā, tie ir lieli panākumi, atzīmēja ansambļa vadītāja Anastasija Lukašenoka. Pirmais brauciens, pirmais konkurss un pirmā balva. Bērniem tā būs īsta un stipra motivācija apmeklēt mēģinājumus, mācīties jaunas baltkrievu dziesmas un ar godu pārstāvēt Daugavpils un Latvijas baltkrievus starptautiskajā ārzemju tautiešu festivālā Minskā. Tas ir prestiži”.

Latvijas baltkrievu dziesmu konkursa stafete no Rīgas tika nodota Ventspilij, kura nākamgad organizēs kultūras forumu.

Baltkrievu kultūras centrs un Baltkrievu kultūrizglītības biedrība “Uzdim” izsaka pateicību Daugavpils pilsētas domei par finansiālo atbalstu autobusa apmaksāšanā braucienam uz Rīgu, uz Pirmo Baltkrievu dziesmu konkursu Latvijā.
 

BKC, "Uzdim"

Pievienot komentāru