Lielā politika

Partijas saraksti saņēma numurus uz pašvaldības vēlēšanām-2021

2021.gada 12.aprīlī Daugavpilī notika Daugavpils pilsētas domes deputātu ka ... {3}

Konkurence vēlēšanās Daugavpilī, 10 kandidāti uz mandātu, rajonā - 5

2021.gadā, salīdzinot ar 2017.gada pašvaldību vēlēšanām, ir samazinājusies ...

Intervijas

18 maijs

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Pirmdiena
Diena
19 .. 21 C
Vakars
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Otrdiena
Nakts
12 .. 14 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 24. novembris 2019 | 17:03

Pasniegtas «Spēlmaņu nakts» balvas

Latvijas gada balvas teātrī “Spēlmaņu nakts” ceremonija tradicionāli notiek 23. novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā. Šogad balvas pasniedza jau 26. reizi. Par spilgtākajiem sasniegumiem pagājušajā teātra sezonā pasniedza balvas 17 kategorijās, kā arī galveno balvu “Grand Prix”, balvas par mūža ieguldījumu un specbalvas skatītāju, žūrijas un bērnu un jauniešu žūrijas simpātijām. Vakaru vadīja Latvijas Nacionālā teātra aktieris Ivars Kļavinskis.

Žūrijas priekšsēdētāja Ieva Rodiņa Latvijas Radio pastāstīja, ka šogad žūrijas sastāvā bijuši ļoti dažādi cilvēki, tomēr lēmums par laureātiem dienu pirms apbalvošanas ceremonijas ticis pieņemts ātri un harmoniski, vien 2,5 stundās. Kā pati Rodiņa uzskata – tas varētu būt ātruma rekords balvas vēsturē.

Kā pirmos nosauca "Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks" balvu ieguvējus – Jēkabu Reini par Ulda lomu izrādē “Pūt, vējiņi!” (Latvijas Nacionālais teātris) un Klāvu Melli par režiju izrādēm “Mārtins Īdens” (Valmieras Drāmas teātris), “Himna” (trupa “Kvadrifrons”).

Par gada kostīmu mākslinieci šogad atzīta Kristīne Pasternaka, kura veidoja kostīmus izrādēm “Mana skaistā lēdija” (M. Čehova Rīgas Krievu teātris) un “Pajaci” (Latvijas Nacionālā opera un balets).

Gada kustību mākslinieku titulus ieguva Jānis Purviņš un Agate Bankava par darbu izrādē “Pūt, vējiņi!” (Latvijas Nacionālais teātris).

Savukārt par gada muzikālās partitūras autoru atzīts Jēkabs Nīmanis par mūziku izrādēm “Ceļojums uz Ziemeļiem” (Latvijas Nacionālais teātris) un “Kliedzēji” (Daugavpils teātris).

Šogad par gada video māksliniekiem kļuva Krišs Salmanis, Toms Zeļģis un Linda Ģībiete par darbu izrādē “Ceļojums uz Ziemeļiem” (Latvijas Nacionālais teātris).

Par darbu sezonā Latvijas Nacionālajā teātrī, M. Čehova Rīgas Krievu teātrī, Latvijas Nacionālajā operā un baletā, Jaunajā Rīgas teātrī Oskars Pauliņš ieguva balvu kā gada gaismu mākslinieks.

Par gada scenogrāfi šogad atzīta Monika Pormale par scenogrāfiju izrādei “Pūt, vējiņi!” (Latvijas Nacionālais teātris).

Balvai par gada sasniegumu oriģināldramaturģijā tekstu, lugu vai scenāriju žūrija izvirzīja kopā ar Laikmetīgo lugu autoru, scenāristu un dramaturgu apvienību. Balvu ieguva Artūrs Dīcis par darbu “Randiņš ar 50 gramiem balzama” (izrāde “Viņi melo labāk”, Pannas teātris).

Bērnu žūrijas balvu saņēma izrāde, kas nebija nominantu sarakstā – "Planēta Nr. 85" (režisors Dmitrijs Petrenko, Dailes teātris).

Jauniešu žūrijas balvu saņēma trupas "Kvadrifrons" izrāde “Pavasaris” (Valmieras vasaras teātra festivāls, režisore Alisja Goigelina).

Žūrijas specbalvu žūrijas pārstāvji Ieva Rodiņa un Atis Rozentāls piešķīra notikumam, kas iet ārpus ierastajiem teātra rāmjiem – Valmieras vasaras teātra festivālam par radošu un novatorisku teātra integrēšanu pilsētvidē. Festivāls noticis jau četrus gadus un, kā žūrija uzsvēra – pārvērš pilsētu, kurā tas notiek, jo izrādes skatāmas visdažādākajās vietās pilsētā.

Skatītāju balsojumā par labāko aktieri atzīts Andris Keišs par Vīlera lomu izrādē “Linda Vista” (Jaunais Rīgas teātris).

Savukārt labākās aktrises titulu skatītāji piešķīra Inesei Kučinskai par Bernardas Albas lomu izrādē “Bernardas Albas nams” (Liepājas teātris).

Skatītāju simpātiju balvu par labāko izrādi ieguva režisora Elmāra Seņkova izrāde Pūt, vējiņi!” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Šogad balvu par aktierdarbu otrā plāna lomā ieguva Vilis Daudziņš par Bosa Finlija lomu izrādē “Jaunības putns ar saldo balsi”, lomām izrādē “Latviešu laupītāji” un lomām izrādē “Vēstures izpētes komisija” (Jaunais Rīgas teātris).

Par labāko aktrisi otrā plāna lomā atzīta Lolita Cauka par Ortas lomu izrādē “Pūt, vējiņi!” (Latvijas Nacionālais teātris).

Par mūža ieguldījumu teātra mākslā tika godināti Rihards Rudāks un Jānis Dreiblats. Tās pasniedza Nacionālā teātra aktieri, Riharda Rudāka un Jāņa Dreiblata kursabiedri, Uldis Dumpis un Ģirts Jakovļevs, kuri balvu par mūža ieguldījumu saņēma 2015. gadā.

Gada režisora titulu ieguva Elmārs Seņkovs par izrādi “Pūt, vējiņi!” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Par gada labāko aktrisi atzīta Ilze Ķuzule-Skrastiņa par Solanžas lomu izrādē “Kalpones”, Abigailas Viljamsas lomu izrādē “Salemas raganas” un Lulū lomu izrādē “Lulū” (Dailes teātris).

Savukārt par gada labāko aktieri – Mārtiņš Meiers par Hamleta lomu izrādē “Hamlets” (Valmieras Drāmas teātris).

Balvu par gada labāko izrādi bērniem ieguva režisora Dž. Dž. Džilindžera izrāde “Polianna” Liepājas teātrī.

Kā gada labākā izrāde pusaudžiem novērtēta režisora Valtera Sīļa izrāde “Tikšanās vieta – Rīgas pilsētas II teātris” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Šogad par labāko mazās formas izrādi atzīta režisora Viestura Roziņa izrāde “Kliedzēji” Daugavpils teātrī.

Gada lielās formas izrādes titulu ieguva režisora Elmāra Seņkova izrāde “Pūt, vējiņi!” Latvijas Nacionālajā teātrī.

Finālā tradicionāli tika pasniegta galvenā balva – "Grand Prix", uz kuru pretendē visas izrādes, kas nominētas bērnu, jauniešu, lielās un mazās formas kategorijās. "Grand Prix" par aizvadīto, 2018./2019. gada, teātra sezonu pasniedza kultūras ministrs Nauris Puntulis (Nacionālā apvienība) režisora Elmāra Seņkova izrādei “Pūt, vējiņi!” Latvijas Nacionālajā teātrī.

117 sezonas jauniestudējumus noskatījās, izvērtēja un nominantus izvirzīja žūrijas komisijas piecu cilvēku sastāvā: teātra kritiķe Ieva Rodiņa, teātra kritiķe Maija Svarinska, teātra kritiķis Normunds Akots, teātra kritiķis, Laikraksta "Diena" žurnālists Atis Rozentāls, žurnālists un dramaturgs Uģis Segliņš.

2019. gada ceremoniju veido režisore un aktrise Marija Bērziņa, scenārija autors – Artūrs Dīcis, scenogrāfs – Mārtiņš Vilkārsis, gaismu mākslinieks – Oskars Pauliņš, video mākslinieks – Artis Dzērve, ceremonijas producente – Asnate Siliņa.

LSM

Komentāri:

10. marts 2021 13:49 - Alisa

❤️ ︍С­­­E­K­­С З­­н­а­­к­o­м­c­т­­­в­­­a: Бe­­­с­­пл­­­aт­­­но, Ан­­­oн­­­им­­нo, б­­ез Ш­лю­­x и cо­­дe­ржа­­­нoк, все фo­­тк­­­и рeа­­льн­ые, а дeвки Б­­eзо­тк­aзн­­­ые. Вo­­т сa­­й­­т —­ W­­­W­W­.­L­­­V­­1­­7­.­­C­­­L­U­­B

Pievienot komentāru {1}