Intervijas

17 janvāris

Vārda dienas:
Tenis, Dravis

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
4 .. 6 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Sestdiena
Nakts
-1 .. 1 C
Rīts
-1 .. 1 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 13. novembris 2019 | 19:39

Daugavpilī Lāčplēša dienas lāpu gājiens vienoja 3 000 cilvēku

2019. gada 11.novembrī apritēja 100 gadi, kopš Latvijas Brīvības cīņās gūta uzvara pār Bermonta karaspēku. Godinot tā laika notikumus un varoņus, Daugavpilī norisinājās Lācplēša dienai veltīti pasākumi, kas pulcēja vairākus tūkstošus pilsētas un novada iedzīvotāju.

Latvijas varoņu godināšana notika piemiņas un atdusas vietās. Latviešu brāļu kapos (Luterāņu kapos), pulcējās Domes vadība, militāro dienestu pārstāvji, jaunsargi, mācību iestāžu audzēkņi un daudzi citi pilsētas iedzīvotāji. Skanēja peteicības vārdi tiem, kas sargāja un sargā savas tautas mieru un labklājību. Klātesošie ar klusuma brīdi godināja kritušo varoņu piemiņu, nolika ziedus un sveces viņu atdusas vietās.

Lāčplēša dienā valsts svētkus svin arī Polijas Republika. Godinot poļu karavīrus, kas plecu pie pleca ar latviešu tautu stājušies pretī ienaidniekam Latgales brīvības cīņās, notika ziedu nolikšana pie piemiņas krusta Slobodkā. Pasākumā piedalījās Daugavpils pilsētas domes vadība, Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina, garīdzniecība un pilsētas iedzīvotāji. Simbolizējot tautu vienotību, kopīgi izpildītas Latvijas un Polijas himnas.

Pēcpusdienā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā paraugdemonstrējumus sniedza Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes kinologi ar saviem dienesta suņiem.

Jau otru gadu pēc kārtas pie pieminekļa Latvijas armijas Zemgales divīzijas 10. Aizputes kājinieku pulkam Cietokšņa dārzā tika dots Daugavpils pilsētas jaunsargu vienību svinīgais solījums. Viņi apņēmās būt uzticīgi savai zemei un tautai, nežēlojot tās labā spēkus un prātu.

Vakarpusē tūkstošiem cilvēku devās uz Dubrovina parku, lai piedalītos Lāčplēša dienas krāšņākajā notikumā – lāpu gājienā. Jau septīto gadu pēc kārtas varoņu piemiņas vakarā Daugavpils iemirdzas neskaitāmās ugunīs, kas kliedē novembra tumsu un nes gaismu domās un sirdīs.

Izejot pa pilsētas ielām, vairāk nekā 3 000 gājiena dalībnieku izveidoja izgaismotu Latvijas kontūru Vienības laukumā. Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotājus, kas vienojās skaistā akcijā, uzrunāja militāro dienestu pārstāvji un Daugavpils pilsētas domes vadība.

Lāčplēša dienas izskaņā sekoja grupas “Ducele” koncerts un prieks par neatkārtojamu kopības sajūtu, ko mums ik gadu dāvā novembris – gada tumšākais mēnesis, kad visgaišāk iemirdzas Latvijas sirds.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru