Intervijas

29 septembris

Vārda dienas:
Mihails, Miks, Mikus, Miķelis

Horoskopi

Ūdensvīrs
21. janvāris
- 18. februāris

Šī nedēļa nav pati piemērotākā, lai uzsāktu jaunus projektus vai dotos ārzemju braucienos. Daudz labāk padosies labi zināmi, ierasti darbi, visdažādāko formalitāšu kārtošana, birokrātiskās lietas. Ja nepieciešams, vari apmeklēt valsts iestādes, pievērsties ar grāmatvedību, dzīves organizatorisko pusi saistītajam. Attiecību jomā tieksies pēc lielākas brīvības, nelabprāt uzņemsies jaunas saistības.

Otrdiena
Diena
16 .. 18 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
1 .. 3 m/s
Trešdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 8. novembris 2019 | 21:32

Notika aizraujošs ceļojums pa baltkrievu dziesmu viļņiem

BKC

2019.gada 5.novembrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskā cikla „Baltkrievu ģēniji” ietvaros muzikālajā pasākumā atcerējās baltkrievu dziedātāju vārdus, kuri ir plaši pazīstami un populāri visā pasaulē.

Mūzika un dziesma - mūsu dzīves neatņemama sastāvdaļa. Pārsteidzošā un aizraujošā, dziesma pavada cilvēku no šūpuļa, palīdzot visā dzīves ceļā uzlādēties ar pozitīvo enerģiju, ienest ikdienā prieku un gaismu, izteikt savas jūtas. Mūsdienu cilvēka dzīvē dziesmai ir liela nozīme. Lielā mērā, pateicoties talantīgajiem izpildītājiem, kuru dziesmas iespiežas cilvēka visslepenākajos dvēseles stūrīšos, liekot mums izjust milzīgu daudzumu patieso emociju un jūtu.

Zinātniski pētnieciskā cikla turpinājumā, kas tiek veltīts baltkrievu ģēnijiem, BKC notika muzikālais ekskurss par pazīstamiem baltkrievu dziedātājiem. Pirmais vārds, kas atvēra talantīgo izpildītāju plejādi – Baltkrievijas un PSRS tautas māksliniece Larisa Aleksandrovska, kura iekāroja klausītājus ar unikālu dziesmas “Bivaite zdorovi!” izpildījumu.

Ja L.Alkesndrovskas vārds nav pazīstams daudziem, tad Vladimirs Muļavins – tik ievērojama un leģendāra persona, kuru nevajag stādīt priekšā. Padomju un Baltkrievijas muzikants, estrādes dziedātājs, ģitārists, komponists, aranžētājs, vokāli-instrumentāla ansambļa “Pesnjari” mākslinieciskais vadītājs, BPSR iecīnīts tautas mākslinieks, Polijas iecīnīts kultūras darbinieks, PSRS tautas mākslinieks. Bet dziesmām, viņa aizkustinošā izpildījumā, piemīt tik emocionālas ietekmes spēks, ka izpildījumā laikā daudziem tek asaras.

Mutiski ir grūti izteikt, cik saviļņoti bija muzikāla vakara ciemiņi, kad skatījās videoierakstus un klausījās unikālas baltkrievu dziedātāju balsis, kuri vairākus gadus desmitus pagājušā gadsimta beigās un šā gadsimta sākumā bija elki priekš miljoniem: Viktors Vujačičs, Jakovs Naumenko, Jaroslava Jevdokimova, Aleksandrs Tihonovičs un Jadviga Poplavska (grupas “Verasi” solisti), Anatolijs Jarmolenko (ansambļa “Sjabri” mākslinieciskais vadītājs).

No aizraujošās vēstures par baltkrievu dziesmu ģēnijiem pārgāja uz jauniem talantiem, kuri nes slavu Baltkrievijai uz starptautiskām un pasaulē pazīstamām skatuvēm. Piemērām, konkursā “Eirovīzija”, kur dažādos gados kļuva slaveni: Aleksandras un Konstantina duets, Anželika Agurbaša, Nataļja Padoļska, Dmitrijs Kolduns, mūzikas grupa “NaviBand” (starp citu, pirmo reizi tika izpildīta dziesma baltkrievu valodā), “Eirovīzija-2009” uzvarētājs Aleksandrs Ribaks (Norvēģijas dziedātājs un vijolnieks, kurš dzima Baltkrievijā) .

Papildus prezentācijai no “Tautas bibliotēkas” fondiem bija organizēta literāra izstāde par pazīstamiem baltkrievu komponistiem un dziedātājiem.

Klausoties baltkrievu dziedātāju-ģēniju dziesmas dzimtajā valodā, pasākuma dalībnieki it kā ieelpoja svaiga gaisa elpu un iedzēra malku tīra avota ūdens. Šīs dziesmas vēl ilgi dāvinās cilvēkiem harmoniju, mīlestību un prieku.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru