Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

26 februāris

Vārda dienas:
Evelīna, Mētra, Aurēlija

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Zvaigznes iesaka nedaudz kritiskāk izvērtēt sadarbības partneru piedāvājumus, tā kā tie var izrādīties ne līdz galam pārdomāti, slēpt sevī zemūdens akmeņus. Pareizāk rīkosies tie Lauvas zīmes pārstāvji, kuri pieturēsies pie labi zināmām, pārbaudītām vērtībām un atturēsies no nevajadzīgiem eksperimentiem. Finansiālajā plānā nav izslēgti negaidīti pavērsieni, proti, vari saskarties gan ar pēkšņiem izdevumiem, gan tikt pat negaidītām iespējām papildus nopelnīt.

Otrdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 4. novembris 2019 | 19:30

Baltkrievu politiķi ir zināmi starptautiskajā līmenī

BKC

2019.gada 30.oktobrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskā cikla „Baltkrievu ģēniji” ietvaros notika pasākums, veltīts pazīstamajiem baltkrievu politiķiem.

Pazīstamo baltkrievu politiķu tēmai ir veltīta literatūras izstāde, kura tika atklāta BKC pasākuma „Baltkrievu ģēniji” iepriekšējā dienā: grāmatas, fotogrāfijas, bibliogrāfiskās izziņas.

BKC vadītāja Žanna Romanovska atzīmēja politisko darbinieku svarīgo nozīmi mūsdienu pasaulē un baltkrievu politiķu devumu politiskajos procesos. Nenoliedzami, valsts galvenais politiķis ir tās prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš vada valsti jau 25 gadus. Interesantus faktus no A.Lukašenko biogrāfijas pastāstīja metodiķe Marija Pometjko.

Baltkrievijas Ārlietu ministrs Vladimirs Makejs šajā amatā jau astoto gadu pārstav valsti starptautiskajā līmenī. Viens no svarīgākajiem panākumiem ir lielāko daļu ES sankciju noņemšana no Baltkrievijas. Ar V.Makeja biogrāfiju iepazīstināja Nadežda Svirkoviča.

Diplomāti ir savas valsts politisko līniju ceļveži. Vakara goda viešņa, Baltkrievijas Republikas konsule Daugavpilī Jevģenija Bortkeviča pastāstīja par to, kā viņa izvēlējās šādu sarežģītu un interesantu profesiju. Profesiju viņa ieguva Baltkrievijas Valsts universitātē

Starptautisko attiecību fakultātē. BR Ārlietu ministrijā viņa strādā jau 11-to gadu un pārliecināti kāpj pa karjeras kāpnēm. Vēstures zinātņu maģistrs, pārzin krievu, baltkrievu, angļu, spāņu un lietuviešu valodas, ir apbalvota ar „Baltkrievijas diplomātiskā dienesta 100 gadi” medaļu. Aizraujošs baltkrievu diplomāta stāstījums izraisīja dzīvību klausītājos, kuri pēc tam aktīvi uzdeva jautājumus.

Spilgtas lappuses vēsturē un politikā ienesa šādas Baltkrievijas personības, kā Andrejs Gromiko, Petrs Mašerovs, Kirils Mazurovs, Sergejs Pritickis. Par viņu dzīvi un darbību stāstījumus sagatavoja Valērijs Ambrosovs, Gaļina Sontocka, Teresa Pavlova un Inna Vaļuško.
Vēsturē iegāja arī Staņislavs Šuskevičs, kura paraksts stāv uz vēsturiska dokumenta, kurš pātrauca diženās lielvalsts PSRS pastāvēšānu.

Vēl viens vārds – Alesj Karljukevičs. Talantīga žurnālista un literatūrzinātnieka grāmatas ir atrodamas BKC bibliotēkā. Taču, A.Karljukevičs ir arī politiskais darbinieks, viņš ir BR informācijas ministrs.

Politika ir sarežģīta, ietekmīga un atbildīga sfēra, kurā atsevišķa personība var nospēlēt vēsturisku lomu, kura vienmēr izraisa interesi sabiedrībā. Par to runāja „apaļā galda” dalībnieki.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru