Intervijas

1 jūnijs

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Vārda dienas:
Bernedīne, Biruta, Mairita

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Pirmdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
10 .. 12 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Otrdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
11 .. 13 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 4. novembris 2019 | 19:30

Baltkrievu politiķi ir zināmi starptautiskajā līmenī

BKC

2019.gada 30.oktobrī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) zinātniski pētnieciskā cikla „Baltkrievu ģēniji” ietvaros notika pasākums, veltīts pazīstamajiem baltkrievu politiķiem.

Pazīstamo baltkrievu politiķu tēmai ir veltīta literatūras izstāde, kura tika atklāta BKC pasākuma „Baltkrievu ģēniji” iepriekšējā dienā: grāmatas, fotogrāfijas, bibliogrāfiskās izziņas.

BKC vadītāja Žanna Romanovska atzīmēja politisko darbinieku svarīgo nozīmi mūsdienu pasaulē un baltkrievu politiķu devumu politiskajos procesos. Nenoliedzami, valsts galvenais politiķis ir tās prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš vada valsti jau 25 gadus. Interesantus faktus no A.Lukašenko biogrāfijas pastāstīja metodiķe Marija Pometjko.

Baltkrievijas Ārlietu ministrs Vladimirs Makejs šajā amatā jau astoto gadu pārstav valsti starptautiskajā līmenī. Viens no svarīgākajiem panākumiem ir lielāko daļu ES sankciju noņemšana no Baltkrievijas. Ar V.Makeja biogrāfiju iepazīstināja Nadežda Svirkoviča.

Diplomāti ir savas valsts politisko līniju ceļveži. Vakara goda viešņa, Baltkrievijas Republikas konsule Daugavpilī Jevģenija Bortkeviča pastāstīja par to, kā viņa izvēlējās šādu sarežģītu un interesantu profesiju. Profesiju viņa ieguva Baltkrievijas Valsts universitātē

Starptautisko attiecību fakultātē. BR Ārlietu ministrijā viņa strādā jau 11-to gadu un pārliecināti kāpj pa karjeras kāpnēm. Vēstures zinātņu maģistrs, pārzin krievu, baltkrievu, angļu, spāņu un lietuviešu valodas, ir apbalvota ar „Baltkrievijas diplomātiskā dienesta 100 gadi” medaļu. Aizraujošs baltkrievu diplomāta stāstījums izraisīja dzīvību klausītājos, kuri pēc tam aktīvi uzdeva jautājumus.

Spilgtas lappuses vēsturē un politikā ienesa šādas Baltkrievijas personības, kā Andrejs Gromiko, Petrs Mašerovs, Kirils Mazurovs, Sergejs Pritickis. Par viņu dzīvi un darbību stāstījumus sagatavoja Valērijs Ambrosovs, Gaļina Sontocka, Teresa Pavlova un Inna Vaļuško.
Vēsturē iegāja arī Staņislavs Šuskevičs, kura paraksts stāv uz vēsturiska dokumenta, kurš pātrauca diženās lielvalsts PSRS pastāvēšānu.

Vēl viens vārds – Alesj Karljukevičs. Talantīga žurnālista un literatūrzinātnieka grāmatas ir atrodamas BKC bibliotēkā. Taču, A.Karljukevičs ir arī politiskais darbinieks, viņš ir BR informācijas ministrs.

Politika ir sarežģīta, ietekmīga un atbildīga sfēra, kurā atsevišķa personība var nospēlēt vēsturisku lomu, kura vienmēr izraisa interesi sabiedrībā. Par to runāja „apaļā galda” dalībnieki.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru