Intervijas

5 jūnijs

Vārda dienas:
Igors, Ingvars, Margots

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Ceturtdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
.. 2 m/s
Piektdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 1. novembris 2019 | 23:23

Pilsētas dome plāno sakārtot ielu numerācijas plāksnes

Daugavpils.lv

Pilsētbūvniecības un vides komisijas kārtējā sēdē pieņemts lēmums par visu Daugavpils ielu norāžu sakārtošanu pēc vienota standarta, kā arī par īpašu vēsturisko pilsētas ielu zīmju izveidi. Pirmais no šiem priekšlikumiem ir saistīts ar aktuāliem pašvaldības saistošajiem noteikumiem Nr.22, kas bija pieņemti vēl 2012. gadā. Savukārt otrais jautājums izskatīts pēc deputāta Mihaila Lavrenova iniciatīvas.

Pašlaik Daugavpilī esošo māju numuru plāksnēm ir visdažādākās formas, šrifti un krāsas, lai arī visā Latvijā pieņemtais standarts ir zila taisnstūra zīme ar baltiem burtiem. Plānots, ka apsaimniekošanas organizācijām šīs plāksnes jāsakārto līdz nākamā gada 1. jūnijam.

Vēl viena ideja – pievērst iedzīvotāju un pilsētas viesu uzmanību vēsturiskiem ielu nosaukumiem Daugavpilī. Daudzi no tiem ir tieši saistīti ar pilsētas pagātni un to, kas norisinājās Gajokā, Centrā un Jaunbūvē pirms vairāk nekā gadsimta. Paredzēts izstrādāt arī īpašu tematisko ekskursiju, kas būtu veltīta izciliem pilsētniekiem, kuri kādreiz dzīvoja šajās ielās. Protams, tas viss nekādā gadījuma neietekmēs esošo ielu nosaukumus.

Pirmajā projekta posmā plānots uzstādīt apmēram 25 vēsturiskās plāksnes. Vienlaikus citu ēku īpašniekiem būs paredzēta iespēja pasūtīt šādas zīmes savām mājām. Nākotnē domes deputāti un eksperti cer izveidot arī piemiņas zīmes, kas norādītu uz tām vietām, kur kādreiz dzīvoja un darbojās izcilie Daugavpils iedzīvotāji.

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru