Intervijas

1 jūnijs

Starptautiskā bērnu aizsardzības diena

Vārda dienas:
Bernedīne, Biruta, Mairita

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Svētdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
14 .. 16 C
Vējš
6 .. 8 m/s
Pirmdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
10 .. 12 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 30. oktobris 2019 | 20:18

Bruģu ielas promenādes izveide ir finiša taisnē

Promenāde Bruģu ielā ir gandrīz pabeigta – atlikuši tikai minimāli darbi trūkstošo elementu uzstādīšanā un labiekārtošanā. Lai to paveiktu, būvniecības uzņēmumam SIA “Binders” bija vajadzīgs apmēram gads, savukārt ideja par šādas pastaigu vietas izveidi radās jau ļoti sen. Tagad, pat ja pēdējie nelielie darbi netiks pabeigti decembrī, promenāde tāpat tiks nodota ekspluatācijā.

Lielākā daļa no Bruģu ielas revitalizācijas projekta finansējuma bija iegūta no ERAF fonda. Pateicoties tam, šeit ne vien izveidota patīkama vieta pastaigām un braukšanai ar velosipēdu, nodarbībām uz āra trenažieriem, bet arī nostiprināts pats dambis, izveidota lietus kanalizācija, ūdensvads un apgaismojums. Tam visam pozitīvi jāietekmē gan tūrisma segmentu, gan uzņēmējdarbības attīstību. Lielās cerības saistītas arī ar bijušās konservu rūpnīcas teritoriju, kas pirms kāda laika nonāca pašvaldības īpašumā.

Svarīga promenādes attīstības sastāvdaļa ir estētiskais piepildījums. Lai to panāktu, gar promenādi bija nolemts izveidot galeriju ar Gajoka rajona vēsturisko motīvu skatiem, kas aizstāja vecos grafiti zīmējumus uz žoga gar vietējiem uzņēmumiem. Savukārt vecā sūkņu torņa vietā nākotnē var parādīties skaists skatu tornis.

Skiču autore ir pilsētas galvenā māksliniece Ingūna Levša, kura arī kūrējā mākslinieku-entuziastu grupas darbu. Ņemot vērā to, ka izveidotie zīmējumi aizņem tikai nelielu promenādes sienas daļu, šo ideju var turpināt. Par lielisku risinājumu šajā vietā varētu kļūt arī skulptūras un citi vides objekti pie Daugavas.

Interesi par promenādes attīstību Bruģu ielā izrāda ļoti daudzi, tāpēc nākotnē pilsētnieki var cerēt uz šīs vietas tālāku pilnveidošanu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru