Intervijas

5 aprīlis

Vārda dienas:
Aivija, Vidaga, Vija

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Svētdiena
Diena
8 .. 10 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Pirmdiena
Nakts
1 .. 3 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

At kādu garastāvokli Jūs satiekat pavasari?

 

Jaunumi Latvija | 14. oktobris 2019 | 22:09

Latvijas Banka izlaidīs kolekcijas monētu «Meža veltes»

Latvijas Banka ceturtdien, 17. oktobrī, izlaidīs sudraba kolekcijas monētu "Meža veltes". Monēta veidota, godinot Latvijas mežus, to sniegtās veltes un ar mežu saistītās tradīcijas – sēņošanu, ogošanu un citas, informēja Latvijas Bankā.

Monētas priekšpuses jeb aversa centrā stilizēti atveidota sēne ar micēliju, savukārt monētas aizmugures jeb reversa centrā attēlots sēņotājs ar grozu, beku ar gliemezi un beciņu sūnās, bet reversa kreisajā augšējā pusē atveidots aveņu ķekars. Monētas nominālvērtība ir pieci eiro.

"Sēnes ir sena un liela plaši izplatītu organismu grupa, kam dabā ir ļoti liela nozīme, jo sēnes barībā izmanto daudzi meža dzīvnieki, bet to augļķermeņos dzīvo kukaiņu kāpuri. Sēņu lasītāju tikums daudzveidīgi apliecināts jau latvju dainās," norādīja Latvijas Bankā.

Literatūrā aprakstīti vairāk nekā 70 000 sēņu sugu, bet to klasifikācija vēl arvien nav pabeigta. Latvijā konstatēti vairāk nekā 4000 sēņu sugu, tostarp 51 ir aizsargājama, 33 ir indīgas, bet ēdamas ir aptuveni 270, lai gan sēņotāji parasti pievēršas 20-30 no tām.

Kolekcijas monētas "Meža veltes" grafiskā dizaina autori ir Edmunds Jansons (averss) un Edgars Folks (reverss), bet reversa plastisko veidojumu darinājusi Ligita Franckeviča.

Monētas cena Latvijas Bankas kasēs un vietnē "e-monetas.lv" – 47 eiro, iegādes limits vienai personai – divas monētas. Monētas maksimālā tirāža ir 4000 eksemplāri, bet pašlaik izgatavoti un tirdzniecībā 17. oktobrī nonāks 3000 eksemplāri.

Monēta izgatavota "Koninklijke Nederlandse Munt", Nīderlandē.

LSM

Pievienot komentāru