Intervijas

2 marts

Vārda dienas:
Laila, Lavīze, Luīze

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Pirmdiena
Diena
7 .. 9 C
Vakars
4 .. 6 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Otrdiena
Nakts
-1 .. 1 C
Rīts
-1 .. 1 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 11. oktobris 2019 | 11:28

Dzimtās zemes mīļie tēli tika atspoguļoti Veltas Loces gleznās

BKC

2019.gada 5.otkobrī, IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Daugavpilī pazīstamas mākslinieces, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces gleznu personālizstāde “Dzimtās zemes mīļie tēli.

2019.gads Baltkrievijā tiek pasludināts par Mazās dzimtenes gadu. Šai tēmai arī tika veltīta V.Loces jauna personālizstāde, kur visas prezentētas gleznas: vai tas būtu baltais stārķis virs kumelīšu-rudzupuķu pļavas, vai veca aka pie pussabrukušās mājas, agrs miglains rīts virs nesen nopļautas pļavas, vai klusa meža upīte, kas tek pa kustošo pavasara sniegu – viss ir tik pazīstams, piesaista skatienu, atsauc atmiņā nostaļģiju un iekustina bērnības atmiņas. Jo gleznotājas bērnība pagāja Baltkrievijas ciemā Braslavas rajonā, kur dzima viņas māte. Iespējams, tieši tāpēc par izstādes nosaukumu tika izvēlētas dzejas rindas no pazīstama baltkrievu klasika Jakuba Kolosa dzejoļa “Rodnie vobrazi” (“Mīļie tēli”).

Velta Loce – gleznotājs autodidakts, bez mākslas izglītības (neskaitot dažas konsultācijas pie profesionāļiem māksliniekiem). No 2010.gada, kad pirmo reizi rokās paņēma otu, ir tapušas vairāk kā 200 gleznas, tika organizētas vairāk nekā 30 personālizstādes, bet pirmā publikā ekspozīcija notika 2010.gadā Baltkrievu kultūras centrā. V.Loce – ļoti interesanta un neparasta personība, un tik pat aizraujošs arī bija viņas stāsts par sevi un savu radošu ceļu.

Amatiergleznotājas gleznas elpo ar mieru un omulīgumu, pievelc uzmanību ar apbrīnojamu līniju, krāsu, gaismas un ēnas spēles harmoniju un tas nav nejauši – jo ir veidotas ar dvēseli un sirdi. Gleznas nevienu neatstāj vienaldzīgu - tās ir gaišas, piesātinātas ar mīlestību pret apkārtējo pasauli, apbrīnu par tās skaistumu un nevainojamu.

Izstādes tēmai ļoti piestāvēja dziesma par avotiem, kuru izpildīja soliste Anastasija Lukašenoka; ka arī dueta “Spadki” (Igaunija) baltkrievu tautas dziesma a-capella izpildījumā.

Veltas Loces izstāde būs apskatāma Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A, Daugavpils) līdz 2019.gada 30.novembrim.
Ieeja bezmaksas.
  

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru