Intervijas

5 jūlijs

Vārda dienas:
Andžejs, Andžs, Edīte, Esmeralda

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Sestdiena
Diena
22 .. 24 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Svētdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 11. oktobris 2019 | 11:28

Dzimtās zemes mīļie tēli tika atspoguļoti Veltas Loces gleznās

BKC

2019.gada 5.otkobrī, IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) tika atklāta Daugavpilī pazīstamas mākslinieces, BKC mākslas studijas “Koloritnij mir” vadītājas Veltas Loces gleznu personālizstāde “Dzimtās zemes mīļie tēli.

2019.gads Baltkrievijā tiek pasludināts par Mazās dzimtenes gadu. Šai tēmai arī tika veltīta V.Loces jauna personālizstāde, kur visas prezentētas gleznas: vai tas būtu baltais stārķis virs kumelīšu-rudzupuķu pļavas, vai veca aka pie pussabrukušās mājas, agrs miglains rīts virs nesen nopļautas pļavas, vai klusa meža upīte, kas tek pa kustošo pavasara sniegu – viss ir tik pazīstams, piesaista skatienu, atsauc atmiņā nostaļģiju un iekustina bērnības atmiņas. Jo gleznotājas bērnība pagāja Baltkrievijas ciemā Braslavas rajonā, kur dzima viņas māte. Iespējams, tieši tāpēc par izstādes nosaukumu tika izvēlētas dzejas rindas no pazīstama baltkrievu klasika Jakuba Kolosa dzejoļa “Rodnie vobrazi” (“Mīļie tēli”).

Velta Loce – gleznotājs autodidakts, bez mākslas izglītības (neskaitot dažas konsultācijas pie profesionāļiem māksliniekiem). No 2010.gada, kad pirmo reizi rokās paņēma otu, ir tapušas vairāk kā 200 gleznas, tika organizētas vairāk nekā 30 personālizstādes, bet pirmā publikā ekspozīcija notika 2010.gadā Baltkrievu kultūras centrā. V.Loce – ļoti interesanta un neparasta personība, un tik pat aizraujošs arī bija viņas stāsts par sevi un savu radošu ceļu.

Amatiergleznotājas gleznas elpo ar mieru un omulīgumu, pievelc uzmanību ar apbrīnojamu līniju, krāsu, gaismas un ēnas spēles harmoniju un tas nav nejauši – jo ir veidotas ar dvēseli un sirdi. Gleznas nevienu neatstāj vienaldzīgu - tās ir gaišas, piesātinātas ar mīlestību pret apkārtējo pasauli, apbrīnu par tās skaistumu un nevainojamu.

Izstādes tēmai ļoti piestāvēja dziesma par avotiem, kuru izpildīja soliste Anastasija Lukašenoka; ka arī dueta “Spadki” (Igaunija) baltkrievu tautas dziesma a-capella izpildījumā.

Veltas Loces izstāde būs apskatāma Baltkrievu kultūras centrā (Alejas iela 68-1A, Daugavpils) līdz 2019.gada 30.novembrim.
Ieeja bezmaksas.
  

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru