Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

24 janvāris

Vārda dienas:
Krišs, Ksenija, Eglons

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Ceturtdiena
Diena
2 .. 4 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
4 .. 6 m/s
Piektdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
4 .. 6 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. oktobris 2019 | 11:22

Mūzikas diska prezentācija turpināja baltkrievu festivāla maratonu

BKC

2019.gada 5.oktobrī IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes” prezentācija ar dzejnieka Staņislava Volodjko dziesmu vārdiem solista Sergeja Šabodalova (Visagina, Lietuva) izpildījumā.

Sergejs Šabadalovs – vecs draugs, kurš bieži viesojas Baltkrievu namā; katru gadu piedalās starptautiskajā festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Arī šogad skatītāji vēl tikai dienu iepriekš festivālā klausījās viņa līksmas dziesmu “Šipšina” (meža roze) un “Baltkrievu māja”, bet jau nākamajā dienā BKC notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes…” prezentācija, kurā tika iekļautās 16 dziesmas baltkrievu valodā uz Baltkrievu rakstnieku savienības Staņislava Volodjko vārdiem (vai viņa tulkojumā).

Dziesmas par Baltkrieviju, Mazo dzimteni, mīlestību, joku dziesmas – ikviens koncertā sadzirdēja kaut ko, kas bija tuvu un mīļi viņa sirdij. Mākslinieka skaista un stipra balss, kuram piemīt dabas dots šarms, nevienu neatstāja vienaldzīgu. Sergejam Šabodalovam ir ne tikai brīnišķīgā balss, bet piemīt arī lieliskā stāstītāja, humorista talants. Atmiņu stāsti, ievadrunas pirms katras dziesmas, joku reprīzes organiski iekļaujas koncerta kanvā.

Tulkojumu un dziesmu vārdu autors Staņislavs Volodjko detalizēti pastāstīja par dziesmu tapšanas vēsturi, mūzikas autoriem un par veco draudzību ar dziedātāju S.Šabadalovu, kuras rezultātā arī veidojās muzikālais disks ar brīnišķīgajam dziesmām.

BKC vadītāja un Kultūrizglītības biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska pateicās S.Šabodalovam un S.Volodjko par veiksmīgu sadarbību un novēlēja radošus panākumus, pasniedzot viņiem puķes, afišas, festivāla suvenīrus.

Pirms mūzikas diska prezentācijas notika Veltas Loces gleznu personālizstādes atklāšana. Tas nozīme, ka gleznošanas, dzejas un mūzikas harmonija dzīvo zem Baltkrievu nama jumta.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru