Intervijas

18 oktobris

Vārda dienas:
Erlends, Rolands, Rolanda, Ronalds

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Piektdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
15 .. 17 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 11. oktobris 2019 | 11:22

Mūzikas diska prezentācija turpināja baltkrievu festivāla maratonu

BKC

2019.gada 5.oktobrī IX Starptautiskais tautas kultūras festivāla “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī” ietvaros, Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes” prezentācija ar dzejnieka Staņislava Volodjko dziesmu vārdiem solista Sergeja Šabodalova (Visagina, Lietuva) izpildījumā.

Sergejs Šabadalovs – vecs draugs, kurš bieži viesojas Baltkrievu namā; katru gadu piedalās starptautiskajā festivālā “Baltkrievu gadatirgus Daugavpilī”. Arī šogad skatītāji vēl tikai dienu iepriekš festivālā klausījās viņa līksmas dziesmu “Šipšina” (meža roze) un “Baltkrievu māja”, bet jau nākamajā dienā BKC notika mūzikas diska “Lai visi būtu laimīgi uz Zemes…” prezentācija, kurā tika iekļautās 16 dziesmas baltkrievu valodā uz Baltkrievu rakstnieku savienības Staņislava Volodjko vārdiem (vai viņa tulkojumā).

Dziesmas par Baltkrieviju, Mazo dzimteni, mīlestību, joku dziesmas – ikviens koncertā sadzirdēja kaut ko, kas bija tuvu un mīļi viņa sirdij. Mākslinieka skaista un stipra balss, kuram piemīt dabas dots šarms, nevienu neatstāja vienaldzīgu. Sergejam Šabodalovam ir ne tikai brīnišķīgā balss, bet piemīt arī lieliskā stāstītāja, humorista talants. Atmiņu stāsti, ievadrunas pirms katras dziesmas, joku reprīzes organiski iekļaujas koncerta kanvā.

Tulkojumu un dziesmu vārdu autors Staņislavs Volodjko detalizēti pastāstīja par dziesmu tapšanas vēsturi, mūzikas autoriem un par veco draudzību ar dziedātāju S.Šabadalovu, kuras rezultātā arī veidojās muzikālais disks ar brīnišķīgajam dziesmām.

BKC vadītāja un Kultūrizglītības biedrības “Uzdim” priekšsēdētāja Žanna Romanovska pateicās S.Šabodalovam un S.Volodjko par veiksmīgu sadarbību un novēlēja radošus panākumus, pasniedzot viņiem puķes, afišas, festivāla suvenīrus.

Pirms mūzikas diska prezentācijas notika Veltas Loces gleznu personālizstādes atklāšana. Tas nozīme, ka gleznošanas, dzejas un mūzikas harmonija dzīvo zem Baltkrievu nama jumta.
 

Baltkrievu kultūras centrs

Pievienot komentāru