Intervijas

18 oktobris

Vārda dienas:
Erlends, Rolands, Rolanda, Ronalds

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Piektdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
15 .. 17 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 9. oktobris 2019 | 10:10

Vijolnieks Tomass Gūlds un Sinfonietta Rīga Daugavpilī

VIII Mūzikas un mākslas festivāla „Daugavpils ReStArt 2019 ” ietvaros šī gada 10.oktobrī plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē ar programmu „Šūberts, Mocarts, Tabakova” uzstāsies vijolnieks Tomass Gūlds (Lielbritānija) un Sinfonietta Rīga.

Tomass Gūlds (1983) ir viens no daudzpusīgākajiem un oriģinālākajiem savas paaudzes mūziķiem. Viņa muzikālā karjera ietver sevī darbošanos gan solomākslinieka, gan atskaņojuma vadītāja ampluā. Kā koncertmeistars Gūlds no 2005. līdz 2016. gadam darbojies Londonā bāzētajā kamerorķestrī “Aurora Orchestra”, bet šobrīd viņš ir kamerorķestra “Britten Sinfonia” pirmā vijole. Gūlds aizraujas arī ar profesionālu džeza muzicēšanu, muzicē svinga orķestrī “Man Overboad”.

Kā solomākslinieks Gūlds sadarbojies ar Karalisko filharmonijas orķestri, Birmingemas simfonisko orķestri, Skotu Karalisko simfonisko orķestri, Losandželosas Jaunās mūzikas grupu, Bretaņas simfonisko orķestri, Rietumaustrālijas simfonisko orķestri.

Arī ar kamerorķestra Sinfonietta Rīga mūziķiem Tomasu Gūldu vieno auglīga sadarbība – jau 2015. gadā kopā ar Normunda Šnē vadīto kamerorķestri mākslinieks veicis Ludviga van Bēthovena Remažora vijolkoncerta un Ralfa Vona-Viljama opusa “Lark Ascending” ierakstu, kas izpelnījies slavinošas atsauksmes tiklab britu, kā starptautiskajos mūzikas ierakstu apskatos.

Britu vijolnieka Tomasa Gūlda dabiskais, brīžam ekstravagantais muzicēšanas stils pievelk gan klausītājus, gan mūziķus. Viņa debija uz Londonas skatuvēm britu laikrakstā “The Evening Standart” savulaik izpelnījusies raksturojumu - "delverīgais Hamstedas vijolnieks ar viesuļa spēku iebrāzies simfoniskās mūzikas pasaulē", bet laikraksts “The Times”, raksturojot Gūlda spēles skaniskās kvalitātes, piebalso - “viņa vijole spēj pogot kā lakstīgala, brīžam ieauroties kā lācis”.

Koncertā Tomasa Gūlda un Sinfonietta Rīga izpildījumā izskanēs Vīnes romantiķa Franča Šūberta “Uvertīru itāļu stilā”, klasicisma laikmeta ģēnija Volfganga Amadeja Mocarta Trešais vijoļkoncerts un 29. simfonija, kā arī mūsdienu bulgāru komponistes Dobrinkas Tabakovas veltījums Šūbertam – “Hommage to Schubert”.

Biļetes: Vienības nama koncertzāles kasē darba dienās no plkst. 16.30–18.30. Cena 3.00 euro.

Informējam, ka pasākums var tikt fotografēts un filmēts Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.
 

Daugavpils Kultūras pārvalde

Pievienot komentāru