Intervijas

14 augusts

Vārda dienas:
Virma, Zelma, Zemgus

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Diena
21 .. 23 C
Vakars
17 .. 19 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Sestdiena
Nakts
16 .. 18 C
Rīts
18 .. 20 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 3. oktobris 2019 | 17:36

Skolotāju dienas pasākums „Skolotājs pārmaiņu laikā”

Zinātnieks Alberts Einšteins ir teicis, ka „pasaule, kuru esam radījuši, ir mūsu domāšanas rezultāts. Mēs nevaram izmainīt pasauli nemainot mūsu domāšanu.” Laikā, kad ir atkal ienākušies kastaņu augļi, un skolēni sākuši skolas gaitas, mēs, izglītības darbinieki, tiekamies pedagogu skaistākajos svētkos, Pasaules skolotāju dienā, lai veltītu laiku jaukām atmiņām par sasniegto, pārdomām par vēl gaidāmo – dažreiz pat nezināmo, jo amerikāņu mākslinieks un kino režisoram ir teicis, ka “laiks vieš pārmaiņas, taču patiesībā pārmaiņas jāievieš tev pašam”. Tāpēc vakar, 2.oktobrī, Latviešu kultūras centrā pulcējās pilsētas izglītības iestāžu administrācijas pārstāvji un pedagogi Pasaules skolotāju dienas svinīgajā pasākumā „Skolotājs pārmaiņu laikā”.

Šogad Pasaules skolotāju dienas svinīgais pasākums notika Latvijas simtgades zīmē, līdz ar to mēs varam būt lepni ar savas pilsētas izglītības iestādēm, tās darbiniekiem un labiem darbiem ceļā uz pārmaiņām – uz pārmaiņām mācību saturā, mācīšanas un mācīšanās pieejā.

Skolotāju dienas svinīgo pasākumu vadīja Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes vadītāja Marina Isupova, pateicības un atzinības vārdus skolotājiem veltīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis.Jau kļuvis par tradīciju šajā svētku reizē lielajā pilsētas skolotāju saimē uzņemt jaunos pedagogus, kuri šogad ir ieguvuši augstāko profesionālo izglītību un uzsāk vai turpina darbu. Priecājamies, ka līdzās pieredzējušiem pedagogiem 2019./2020.mācību gadā darbu uzsāka 18 jaunie skolotāji.

Septembrī, jau otro gadu pēc kārtas, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde rīko konkursu „Daugavpils Jaunais skolotājs”. Šogad šim konkursam izglītības iestādes pieteica 12 jaunos skolotājus. Konkursa laureāti kopā ar izglītības iestāžu vadītājiem/direktoriem saņēma Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes Atzinības rakstus, no kuriem 3 laureāti saņēma arī Izglītības pārvaldes sarūpētās veicināšanas balvas (Daugavpils pilsētas 14.pirmsskolas izglītības skolotāja Ilze Morozova, Daugavpils 13.vidusskolas skolotāja Jūlija Kanto un Daugavpils pilsētas 9.speciālās pirmsskolas izglītības skolotājs Deniss Kovaļenko), bet 2 uzvarētāji – sponsoru sarūpētās dāvanu kartes – Daugavpils 16.vidusskolas skolotāja Vita Vasiļonoka un Daugavpils pilsētas 24.pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Ineta Gornika.

Jaunie skolotāji vēl tikai sāk savu ceļu uz meistarības virsotnēm, bet mēs varam būt lepni par pedagogiem, kuri 2018./2019.mācību gadā sasniedza augstus rezultātus, īstenojot pilsētas metodiskā darba prioritātes. Konkursam „Pedagoģiskās meistarības balva 2019” tika iesniegti 138 pieteikumi no skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm. 113 pedagogi tiks apsveikti savās iestādēs Skolotāju dienai veltītajos pasākumos, bet 25 pedagogi – katrā nominācijā 5 – saņēma Goda rakstus un dāvanas un uzklausīja apsveikumus pasākuma laikā. Sumināta tika arī Daugavpils Krievu vidusskola-licejs par iegūto 1.vietu un saņemto Lielo pūci Ata Kronvalda balvas konkursā lielo skolu apakšgrupā, kā arī 7 pedagogi, kuri šogad ieguva N.Rancāna balvu.

Skolotāju dienai veltītajā pasākumā izskanēja daudzi pateicības vārdi par milzīgo ieguldīto darbu visiem pirmsskolas izglītības iestāžu un skolu pedagogiem, bet pasākuma otrā daļa bija grupas „Baritoni” brīnišķīgais koncerts.

Ikvienam pedagogam gribam novēlēt, lai izturība un pacietība vienmēr ar pedagogu iet roku rokā, lai izdodas īstenot idejas un ieceres!

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldes
sabiedrisko attiecību speciāliste
Ilona Bohāne
tālr.6532102

Daugavpils
 

Pievienot komentāru