Intervijas

20 oktobris

Vārda dienas:
Leonīda, Leonīds

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Svētdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
16 .. 18 C
Vakars
12 .. 14 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Ekonomika | 1. oktobris 2019 | 18:52

Investors gatavs atjaunot divus graustus centrā

Daugavpils pilsētas centra bagātīgā vēsturiskā apbūve ir oficiāli atzīta par valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekli. Interesantos arhitektūras objektus var pētīt stundām ilgi. Taču, diemžēl, daži no tiem ir visai bēdīgā stāvoklī. Pašvaldība jau ilgstoši mēģina atrisināt graustu problēmu, un izskatās, ka šis process beidzot vainagojas panākumiem: tuvākajā laikā sāks atjaunot divas vēsturiskās ēkas 18.Novembra un Vienības ielu krustojumā.

Lai uzlabotu pilsētas vizuālo tēlu, pašvaldība īsteno virkni pasākumu darbā ar īpašniekiem: vispirms bija palielināts nodokļu slogs bezatbildīgajiem graustu īpašniekiem. Pēc tam apzinīgos saimniekus sāka atbalstīt, piedāvājot piedalīties konkursos uz līdzfinansējumu kultūras pieminekļu atjaunošanai un saglabāšanai.

Vēl viena pozitīvā tendence Daugavpils nekustamā īpašuma tirgū ir šāda: pusgada laikā privātie investori iegādājušies un grasās atjaunot vairākas ēkas, kas gadu desmitiem stāvējušas tukšas. Šāds laimīgs liktenis piemeklējis arī bēdīgi slavenos graustus pretī AS „Daugavpils siltumtīkli”. Privātā investora plāni ir nopietni: būvdarbi objektā var sākties jau tuvākajā laikā, taču, lai tas notiktu, bija jāsaņem arī Pilsētbūvniecības un vides komisijas saskaņojums. Pašvaldība no savas puses apņemas iespēju robežās atbalstīt iniciatīvas, kuru rezultātā ievērojami uzlabosies pilsētas centra vizuālais tēls.

Lai gan ēkām nav kultūras pieminekļu statusa, tās abas ir kļuvušas par pilsētas vēstures daļu un rotā vairākas vēsturiskas atklātnes. Viena no tām celta 1917., otra – 1918.gadā. Tās pārdzīvojušas karu, taču kopš 2000.gadu sākuma uz dambi raugās vien tukšas logu rūtis. Renovācijas gaitā te plāno izveidot dzīvokļus, ko varēs iegādāties ikviens interesents. Investori ar cieņu izturas pret māju bagāto vēsturi un plāno saglabāt ēku autentiskumu.

Ēku kopējā dzīvojamā platība ir aptuveni 1 500 m2. Saskaņā ar jauno īpašnieku ieceri, jau pēc gada durvis jauniem iemītniekiem varēs vērt 26 dzīvokļi. Pārmaiņas piedzīvos arī plašais iekšpagalms, ļaujot šim pilsētas nostūrim atdzimt visā tā senatnīgajā krāšņumā.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru