Intervijas

26 maijs

Vārda dienas:
Eduards, Edvards, Varis

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Pirmdiena
Diena
15 .. 17 C
Vakars
11 .. 13 C
Vējš
.. 2 m/s
Otrdiena
Nakts
6 .. 8 C
Rīts
13 .. 15 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 30. septembris 2019 | 21:24

Latgalē mācībās «Zobens» piedalījušies 1200 karavīri, zemessargi, robežsargi un policisti

Publicitātes foto

Nedēļas nogalē trīs dienas visā valstī notika lauka taktiskais vingrinājums “Zobens”, kas ir viens no būtiskiem militāro mācību “Namejs 2019” etapiem. Vairāk nekā 1000 karavīru, zemessargu, robežsargu un policistu mācības aizvadīja Latgales dažādās vietās.

Jau agri no rīta Rēzeknes novada Bērzgales ciema virzienā dodas militārā tehnika, skan šāvieni un veidojas dūmu aizsegi. Tas ir viens no lauka taktiskā vingrinājuma “Zobens 2019” posmiem, kura laikā sabiedrotie Baltijas valstu karavīri kopā ar Zemessardzes 3. Latgales brigādes 32. kājnieku bataljonu veic slēpņu taktiku un pretinieka aizkavēšanas operāciju.

“Mēs trenējāmies konvencionālai kara darbībai, respektīvi - karot ar bruņota pretinieka mehanizētajām vienībām un aizsargāt mūsu infrastruktūru, mūsu ceļus, mūsu teritoriju no pretinieka tālākas virzības Latvijas teritorijā,” stāsta Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis.

Bērzgales apkārtnē mācībās iesaistīti aptuveni 220 dalībnieki, bet kopumā visā Latgalē – 1200. Pēc operācijām atklātā laukā kājnieki ar kaujas tehniku devās uz ciema centru. Taktiskā vingrinājuma uzdevums bija ne tikai pārbaudīt vienību kaujas gatavību, bet arī komandas vadības spējas un veikt apdzīvotas vietas “Muiža” noturēšanu.

“Mūsu atbalstītāji un vienība, kura spēlēja mums nosacīto pretinieku, bija ''Baltbat'' Lietuvas divi vadi uz kājnieku kaujas mašīnām. Tas arī deva mums jaunu pieredzi, kādā veidā mēs spējam cīnīties pret šāda veida pretinieku,” stāsta Zemessardzes 32. kājnieku bataljona komandieris majors Edgars Belinskis.

“Zobens” ir militāro mācību “Namejs 2019” sastāvdaļa, kas notika visā Latvijā. Kopā ar sabiedrotajiem spēkiem mācībās piedalījās arī policija un robežsardze.

„Mēs īpaši pēdējos gados cenšamies visos savos vingrinājumos iesaistīt gan policiju, gan robežsardzi, gan cieši strādāt ar vietējām pašvaldībām,” norāda pulkvedis Leščinskis.

Zemessardze analizēs lauka taktiskā vingrinājuma rezultātus, kā arī organizēs citas mazāka mēroga apmācības. Savukārt Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka militārās mācības “Namejs 2019” notiks vēl līdz 6.oktobrim un to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietosies Latvijas un sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika, gan arī gaisa telpā lidos militārās lidmašīnas un helikopteri.

LSM
 

Pievienot komentāru