Intervijas

25 septembris

Vārda dienas:
Rauls, Rodrigo

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Piektdiena
Diena
20 .. 22 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 17. septembris 2019 | 19:39

Daugavpilī izskanējušas dzejas dienas

Ik gadu septembris Latvijas kultūras dzīvē iesākas ar dzejas dienām. Šī skaistā tradīcija ir veltījums latviešu literatūras dižgaram Rainim, kura dzimšanas diena ir 11.septembrī. Daugavpilī aizvadītajā nedēļā dzeja skanēja muzejā, Marka Rotko mākslas centrā, kultūras iestādēs, bibliotēkās un skolās.

Dzejas dienu atklāšana, kas 9.septembrī norisinājās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā, iesākās ar dzejas krājuma „Dzejas dienas 2019” prezentāciju. Tajā piedalījās krājumā publicēto darbu autori un arī dzejas mīļotāji, kas pasākuma turpinājumā varēja izmantot iespēju un nolasīt savus darbus pie brīvā mikrofona.

Dzejas dienu turpinājumā otrdien Marka Rotko mākslas centrā notika Daugavpils ievērojamās dzejnieces Fainas Osinas grāmatas „Akmens zvaigznes atbalss” („Эхо каменной звезды”) atklāšana. Tie bija dubultie svētki, jo Daugavpils cietoksnim veltītais dzejas krājums, kas ir rakstnieces 10.grāmata, tiek izdots autores skaistās dzīves jubilejas gadā.

Dzejas dienu ietvaros notika arī Skatuves runas konkurss "Zelta sietiņš", tikšanās ar dzejniekiem Krievu kultūras centrā un citi pasākumi.

Trešdien, 11.septembrī, notika ziedu nolikšana pie Raiņa pieminekļa Daugavpils Universitātes skvērā. Bet vakarā dzejas svētki turpinājās Latviešu kultūras centrā, kur varēja klausīties latviešu mūzikas izdevēja, producenta, dziesmu autora, mūziķa un dzejnieka Guntara Rača dzejas lasījumus un dziesmas.

Viens no aktīvākajiem Dzejas dienu dalībniekiem ir Latgales centrālā bibliotēka. Plaša pasākumu programma dažādu paaudžu lasītājiem bija piedāvāta visas nedēļas garumā. Par centrālo sarīkojumu kļuva ceturtdienas tikšanās ar populāro latviešu dzejnieci un prozaiķi Ingu Gaili. Tā aizsāka vairāku tikšanos ciklu, kas turpināsies līdz par decembrim un dos daugavpiliešiem iespēju tuvāk iepazīt vairāku talantīgu pašmāju autoru sniegumu.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru