Intervijas

31 jūlijs

Vārda dienas:
Angelika, Ruta, Rūta, Sigita

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Piektdiena
Nakts
17 .. 19 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
22 .. 24 C
Vakars
19 .. 21 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Latvija | 2. septembris 2019 | 14:56

Šuplinska aicina skolu saimē sarunāties, smaidīt un atbalstīt vienam otru

D-fakti

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) jaunajā mācību gadā aicina skolu saimē sarunāties savā starpā. Presei nosūtītā apsveikumā viņa novēl biežāk smaidīt — no iekšpuses un pēc būtības. Ministre vēl arī atbalstīt vienam otru: skolēnam — skolēnu, studentam — studentu, bet arī skolotāju, docētāju, jo katram kādā brīdī var uzmākties skumjas, nevarēšana un nespēks.

"Šķiet, visgaidītākais atbalsts un iespēja smaidam ir saruna. Ja kāds zina, kā var labāk organizēt stundu, apgūt vielu, nostiprināt prasmes, iegūt jaunu risinājumu, saplānot projektu, — stāstiet, rīkojieties! Jo tikmēr, kamēr dara, nav laika garlaicībai, citu nosodīšanai un nemitīgām žēlabām," uzsver ministre.

Politiķe norāda, ka mācību vai studiju gads būs atkarīgs no prieka un darīšanas drosmes, kam katrs ļausies.

"Skolās šis būs tehnoloģiju gads, augstskolās — ceļš uz atvērtību un atbildību. Esiet prasīgi un atbildīgi! Jo vairāk jautājumu, jo vieglāk skolotājam (docētājam) atrast īsto atslēgu mācīšanās procesam, skolēna (studenta) pieredzei un izpratnei," norāda Šuplinska.

Apsveikumu viņa sāk un beidz ar uzrunām latviešu, latgaliešu un lībiešu valodās. "Pasaule mainās strauji, tikmēr mēs, kas dzīvojam Latvijā, runājam latviešu, arī lībiešu un latgaliešu valodā un kopjam tās, cienām ikvienu valodu, kas skan mums līdzās, dzīvojam tradīcijās, kur latviskais izpaužas pasaulīgajā, modernajā un otrādi.

Tieši no mums ir atkarīgs tas, cik ilgi pasaulē mēs būsim lepni par savējiem un savējo.

Sākam ar savu dzimtu, skolu, novadu izzināšanu! Ja kādam tas izdodas formulā, konstrukcijā un eksperimentā — lieliski. Ja kāds to dara dziesmas, dejas, mūzikas solī — pārliecinoši. Ja kāds to izsaka tekstā — paliekoši. Un mācību gada izskaņā to apliecināsim XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos!" raksta ministre.

Viņa novēl, lai "šī satraucošā enerģija, prieks par tikšanos, kopā būšanu un kopā varēšanu iedvesmo visa mācību gada garumā". "Mums visiem ir viens mērķis — gribam būt mēs paši: spēcīgi, gudri un iejūtīgi — šodien, rīt un Latvijas kopīgajā nākotnē. Tāpēc uzmundrināsim viens otru ikdienā, satiekoties gan reālajā, gan virtuālajā pasaulē," uzsver Šuplinska.

LSM

Komentāri:

10. marts 2021 14:04 - Alisa

❤️ ︍С­­­E­­K­С З­н­а­к­o­м­­­c­т­­в­a: Бe­­с­пл­­aт­­­но, Ан­oн­­­им­­­нo, б­­­ез Ш­лю­­x и cо­дe­­ржа­нoк, все фo­­­тк­­и рeа­­льн­ые, а дeвки Б­eзо­тк­aзн­ые. Вo­­т сa­­­й­­­т —­ W­W­­­W­­­.­­­L­V­­1­­7­.­C­L­­U­­­B

Pievienot komentāru {1}