Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

28 janvāris

Vārda dienas:
Kārlis, Spodris

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Otrdiena
Diena
1 .. 3 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
2 .. 4 C
Rīts
1 .. 3 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 23. augusts 2019 | 18:47

Bērnu aukle kā alternatīva rindā uz bērnudārzu

No 1. septembra Daugavpilī stājas spēkā jauni pašvaldības saistošie noteikumi, kas paredz iespēju līdzfinansēt bērnu aukļu pakalpojumus, ikmēnesi kompensējot 140 eiro. Uz šādu atbalstu var pretendēt tie vecāki, kuri ir deklarēti Daugavpilī un kuru bērns jau ir sasniedzis 1,5 gadu vecumu.

Šīs pašvaldības lēmums ir saistīts ar rindām bērnudārzu jaunākajās grupās, kuru dēļ grūtības ik gadu piedzīvo apmēram 150 ģimenes ar bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam. Iemesls tam ir vecāku vēlme sūtīt savus bērnus uz konkrētām pirmsskolas izglītības iestādēm, ieskaitot bērnudārzus ar latviešu mācību valodu. Pašlaik šajā rindā reģistrēti gandrīz 40 bērni.

Domes līdzfinansējums attiecas tikai uz tām bērnu auklēm, kurām ir profesionāla izglītība vai kuras ir apmeklējušas atbilstošus kursus. Daugavpilī šādu kvalifikāciju var iegūt, izmantojot Medicīnas koledžas akreditētas programmas iespējas ar pusotra gada apmācību un prakses ilgumu. Šeit nākamās auklītes var ne tikai apgūt profesionālās bērnu aprūpes un pedagoģijas pamatus, bet arī attīstīt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, uzzināt visu par bērnu higiēnu, barošanu, ka arī logopēdiju un citiem svarīgiem audzināšanas aspektiem.

Svarīgi atzīmēt, ka koledžā studējošo aukļu prakse notiek tieši bērnudārzos, bērnu namos un sociālajos centros, turklāt studenti var pieteikties uz vairākām stipendijām.

Detalizētu informāciju par kārtību, kādā tiek piešķirts līdzfinansējums privātam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem, var iegūt portālos likumi.lv un daugavpils.lv, kā arī tieši sazinoties ar Daugavpils Izglītības pārvaldi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru