Intervijas

15 septembris

Vārda dienas:
Gunvaldis, Gunvaris, Sandra, Sondra

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Svētdiena
Nakts
9 .. 11 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
10 .. 12 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 23. augusts 2019 | 18:47

Bērnu aukle kā alternatīva rindā uz bērnudārzu

No 1. septembra Daugavpilī stājas spēkā jauni pašvaldības saistošie noteikumi, kas paredz iespēju līdzfinansēt bērnu aukļu pakalpojumus, ikmēnesi kompensējot 140 eiro. Uz šādu atbalstu var pretendēt tie vecāki, kuri ir deklarēti Daugavpilī un kuru bērns jau ir sasniedzis 1,5 gadu vecumu.

Šīs pašvaldības lēmums ir saistīts ar rindām bērnudārzu jaunākajās grupās, kuru dēļ grūtības ik gadu piedzīvo apmēram 150 ģimenes ar bērniem no 1,5 līdz 3 gadu vecumam. Iemesls tam ir vecāku vēlme sūtīt savus bērnus uz konkrētām pirmsskolas izglītības iestādēm, ieskaitot bērnudārzus ar latviešu mācību valodu. Pašlaik šajā rindā reģistrēti gandrīz 40 bērni.

Domes līdzfinansējums attiecas tikai uz tām bērnu auklēm, kurām ir profesionāla izglītība vai kuras ir apmeklējušas atbilstošus kursus. Daugavpilī šādu kvalifikāciju var iegūt, izmantojot Medicīnas koledžas akreditētas programmas iespējas ar pusotra gada apmācību un prakses ilgumu. Šeit nākamās auklītes var ne tikai apgūt profesionālās bērnu aprūpes un pedagoģijas pamatus, bet arī attīstīt pirmās palīdzības sniegšanas prasmes, uzzināt visu par bērnu higiēnu, barošanu, ka arī logopēdiju un citiem svarīgiem audzināšanas aspektiem.

Svarīgi atzīmēt, ka koledžā studējošo aukļu prakse notiek tieši bērnudārzos, bērnu namos un sociālajos centros, turklāt studenti var pieteikties uz vairākām stipendijām.

Detalizētu informāciju par kārtību, kādā tiek piešķirts līdzfinansējums privātam bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem, var iegūt portālos likumi.lv un daugavpils.lv, kā arī tieši sazinoties ar Daugavpils Izglītības pārvaldi.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru