Intervijas

20 oktobris

Vārda dienas:
Leonīda, Leonīds

Horoskopi

Auns
21. marts
- 20. aprīlis

Ja vēlies mierīgi sadzīvot ar apkārtējiem, tad noteikti atturies no vēlmes pamācīt līdzgaitniekus pareizai dzīvei. Vēlamāk pievērst uzmanību paša nebūšanām, izrādīt centienus sakārtot mīlas lauciņā notiekošo. Tev šonedēļ daudz labāk padosies individuālas aktivitātes nevis kolektīvs darbs. Sevišķi labi spēsi apliecināt tie Auni, kuri saistīti ar dzīves radošo pusi, strādā reklāmas, mārketinga lauciņā.

Svētdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
16 .. 18 C
Vakars
12 .. 14 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 8. augusts 2019 | 18:34

Parakstīts līgums par jaunas katlumājas būvniecību TEC-3 teritorijā

8. augustā Daugavpils pilsētas domē parakstīts līgums par jaunas katlumājas būvniecību. Pilsētā lielākā katlumāja, kas darbosies, izmantojot biomasu, un ļaus pilsētai turpmāk ražot visu nepieciešamo siltumenerģiju bez privāto uzņēmēju piesaistes, tiks uzbūvēta TEC-3 teritorijā Mendeļejeva ielā 13A. Projektu īsteno uzņēmumu starptautiskā apvienība „Filter/Axis”, kas darbojas sešās valstīs.

Pašvaldībai un pašvaldības uzņēmumam „Daugavpils siltumtīkli” izdevās veikt pretendentu rūpīgu atlasi, un tagad, beidzot, var sākties būvdarbi, kuriem jābūt pabeigtiem līdz 2020. gada beigām.

Teritorija pie TEC-3 ievērojami mainīsies – būs izraktas pazemes cisternas, demontēts viens dzelzceļa sliežu ceļš, atvests jauns grunts segums, kā arī tiks veikti citi darbi.

Projekta kopējās izmaksas ir 13,5 milj.eiro, 5,3 no tiem līdzfinansē Eiropas Kohēzijas fonds. Jaunās katlumājas jauda būs 36 MW, kas ļaus pilsētai ražot lētāku siltumenerģiju, bet perspektīvā arī atteikties no privāto uzņēmēju pakalpojumiem, kas strādā pēc koģenerācijas shēmām.

Līdztekus tam Daugavpils siltumtīkli aktīvi veic arī maģistrālo siltumtrašu pārbūvi Ķīmiķu mikrorajonā, Esplanādē un Dzelzceļnieku ciematā. Plašākie darbi pašlaik notiek Jātnieku un Stadiona ielās. Tāpēc daudzās mājās uz laiku ir pārtraukta karstā ūdens piegāde. Līdz būvdarbu pabeigšanas brīdim iedzīvotājus aicina aizvērt noslēdzošo armatūru pirms karstā ūdens skaitītāja, lai aprēķinos tiktu ņemts vērā tikai faktiski izlietotais karstā ūdens daudzums.

Pašlaik siltumenerģijas tarifs Daugavpilī ir viszemākais starp Latvijas lielajām pilsētām – tas ir 44,59 eiro par Mw/h. Salīdzinot ar pērnā gada augustu, šis rādītājs ir samazinājies par 20%. Uzņēmums „Daugavpils siltumtīkli” grasās arī turpmāk uzturēt šo tarifa līmeni un aicina pilsētas iedzīvotājus nomaksāt parādus par siltumenerģijas piegādi līdz jaunās apkures sezonas sākumam.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga

Daugavpils
 

Daugavpils.lv

Pievienot komentāru