Intervijas

5 jūnijs

Vārda dienas:
Igors, Ingvars, Margots

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Piektdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Sestdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
16 .. 18 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Kultūra | 5. augusts 2019 | 23:11

Daugavpils rīkos Stroka vasaras koncertzāles metu konkursu

Пресс-фото

Daugavpils domes deputāti nolēmuši piešķirt 25 000 eiro Oskara Stroka vasaras koncertzāles metu konkursa rīkošanai.

Metu konkursa godalgu fonds noteikts 20 000 eiro apmērā. Savukārt speciālistu piesaistei žūrijas komisijai paredzēti 5000 eiro.

Naudu šīm vajadzībām plānots ņemt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Stroka koncertzāle varētu atrasties Centrālajā parkā, degradētajā teritorijā šautuves apkaimē.

Ja vēl šī gada sākumā, pieņemot pilsētas budžetu, Daugavpils domes deputāti noraidīja ideju par vasaras koncertzāles celšanu, tad tagad domes deputāti ar balsu vairākumu ir atbalstījuši 25 000 eiro piešķiršanu metu konkursam.

Kā stāsta domes deputāts Aivars Broks, ka jau 2018. gadā tika izsludināts koncertzāles projekta iepirkums. Budžetā bija paredzēti 110 000 eiro projekta izstrādei, taču konkursā saņemti piedāvājumi par lielākām summām, tāpēc viss apstājās un šogad tika nolemts iet metu konkursa ceļu.

Visas pēdējā laikā Latvijā uzbūvētās koncertzāles uzceltas ar Eiropas Savienības fondu atbvalstu. Līdzīgi, pēc Broka domām, jārīkojas arī Daugavpils gadījumā. Deputāts jauno koncertzāli redz līdzīgu Dzintaru koncertzālei.

Pret lēmumu par naudas piešķiršanu metu konkursam nobalsoja Daugavpils domes deputāts Aivars Zdanovskis. Viņš uzskata, ka ideja par Stroka koncertzāli nav slikta, taču 25 000 eiro ir neadekvāti liela summa metu konkursam. Viņš nesaprot, kāpēc jāmaksā veicināšanas prēmijas un jāparedz nauda neparedzētiem izdevumiem. Pēc Zdanovska domām, varētu pietikt ar mazāku summu konkursam.

LSM

Pievienot komentāru