Intervijas

26 augusts

Vārda dienas:
Broņislava, Broņislavs, Natālija, Tālija

Horoskopi

Svari
24. septembris
- 23. oktobris

Ik pa brīdi var pārņemt sajūta, ka tevī īsti neviens neieklausās vai pat apzināti ignorē. Taču šajā sakarā nevajadzētu pārāk pārdzīvot, tev gluži vienkārši būs tieksme visu nedaudz pārspīlēt, uztvert pārlieku saasināti. Zvaigznes iesaka rast uzticamu cilvēku, kuram izsūdzēt savas nebūšanas, no kura smelties morālu iedrošinājumu, uzmundrinājumu. Šonedēļ labākus rezultātus uzrādīs tie Svari, kuri nodarbojas ar starpniecības pakalpojumiem, nekustamo īpašumu.

Pirmdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
17 .. 19 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
18 .. 20 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 16. jūlijs 2019 | 16:06

Atvērta jauna Marka Rotko oriģinālu ilgstoša izstāde

12. jūlijā Marka Rotko mākslas centrā tika atvērta jaunā Daugavpilī dzimušā izcilā mākslinieka darbu izstāde. Šī pasākumu ievadija skaņu performance „Meklētājs”, startēja 7. Starptautiskais keramikas mākslas simpozijs, norisinājās diskusija ar ietekmīgajiem mākslas kritiķiem. Nozimīgo notikumu ar savu klātbūtni pagodināja arī mākslinieka meita Keita Rotko Prizela.

Mākslas svētki sākās ar elektroniskās un gongu mūzikas performanci, ko pārpilnajai zālei sniedza mūziķi Dace Straume un multiinstrumentālists, «Dzelzs Vilks» grupas loceklis Kaspars Tobis. Veidota no sintezatoru, gongu un tautas instrumentu skaņām, šī neparasta maģijā kļuva par lielisku prelūdiju patiesi lielajam pasākumam. Tai pašā laikā laba vēlējumi atskanēja starptautiskā «Keramikas laboratorijas» simpozija dalībniekiem.

Par dienas kulmināciju kļuva Marka Rotko oriģināldarbu jaunā ekspozīcija «A» sektorā. Pēc mākslas centra vadītajā Alekseja Burunova vārdiem, gatavošanās šīm ar emocijām piepildītajam notikumam ilga veselu gadu.

Mākslinieka meita Keita Rotko izteica lielu pateicību mākslas centram, visiem cilvēkiem, kas tika iesaistīti šīs izstādes organizēšanā, un jo īpaši kuratorei un mākslas vēsturniecei Faridam Zaletilo par sava tēva darbu eksponēšanu. Viņa atzīmēja mākslas centra ievērojamo lomu reģionā, un piebilda, ka vairāku Rotko darbu izvietošana vienā vietā uz tik ilgu laiku ir milzīgs retums augstas mākslas pasaulē, ko būtu jānovērtē.

Pieci Marka Rotko oriģināldarbi atradīsies mākslas centrā līdz 2022. gadam. Šo un citu izstāžu apmeklēšanas laikus un cenas var atrast mākslas centra tīmekļa vietnē www.rothkocenter.com.

Sižetu sagatavoja Daugavpils domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru