Zvaigžņu viesi

Daugavpils teātris uzsāk sadarbību ar J. Kupalas Nacionālo akadēmisko teātri (Minska)

Noslēdzot 2019. gadu, ir panākta savstarpēja vienošanās par turpmāku sadarb ...

Intervijas

20 februāris

Vārda dienas:
Vitauts, Smuidra, Smuidris

Horoskopi

Zivis
19. februāris
- 20. marts

Šonedēļ pieaugs tavas analītiskās dotības, saimnieciskās prasmes. Nav izslēgts, tiksi pamanīts no augstākstāvošo puses. Savu neapšaubāmi pierādīs tie Zivs zīmes pārstāvji, kuri saistīti ar zinātnes, tūrisma un loģistikas jomu. Pilnīgi iespējams, aktualizēsies ar nekustamo īpašumu, mantojumiem vai ģimenes biznesu saistītās lietas. Ja esi plānojis veikt kādu lielāku pirkumu, tad zini ka tam piemērotāka būs nedēļas otrā puse. Brīvdienās labprāt pavadīsi laiku vienatnē.

Ceturtdiena
Diena
5 .. 7 C
Vakars
1 .. 3 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Piektdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Latvija | 3. jūlijs 2019 | 23:14

Šā gada jūnijs Latvijā - siltākais novērojumu vēsturē

Publicitātes foto

Pagājušā mēneša vidējā gaisa temperatūra valstī bija +18,6 grādi jeb 3,8 grādi virs mēneša normas, tādējādi šā gada jūnijs Latvijā - tāpat kā Eiropā un pasaulē kopumā - kļuvis par siltāko jūnija mēnesi novērojumu vēsturē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotie dati.

Iepriekšējais siltākais jūnijs Latvijā bija 1999.gadā, kad mēneša vidējā gaisa temperatūra sasniedza +18,1 grādu.

Eiropas Savienības programmā "Copernicus" apkopotie dati liecina, ka Eiropā kopumā jūnija vidējā gaisa temperatūra bija vairāk nekā divus grādus virs nomas, par vienu grādu pārspējot iepriekšējā siltākā - 1999.gada - jūnija rekordu.

Saskaņā ar "Copernicus" informāciju arī globālā vidējā gaisa temperatūra pagājušajā mēnesī sasniegusi jaunu rekordu, par 0,1 grādu pārspējot iepriekšējo siltāko jūniju, kas bija 2016.gadā.

Zinātnieki norāda, ka jūnijā piedzīvotais karstums nākotnē būs arvien biežāka parādība, jo pieaugošās siltumnīcefekta gāzu koncentrācijas ietekmē planēta turpina sasilt.

Pēdējo simts gadu laikā gaisa temperatūra pasaulē vidēji paaugstinājusies par vienu grādu, bet Eiropā - par pusotru grādu.

Latvijā jūnijā tika pārspēti daudzi karstuma rekordi un līdz saulgriežiem mēneša vidējā gaisa temperatūra sasniedza +19 grādus, savukārt mēneša trešās dekādes vidējā gaisa temperatūra bija +17,7 grādi. Saule spīdēja vairāk nekā ierasts, un nokrišņu bija mazāk nekā citos gados.

Vidējais nokrišņu daudzums Latvijā jūnijā bija 49 milimetri jeb divas trešdaļas no normas. Vismazāk lija valsts dienvidu daļā, Rīgā un galvaspilsētas apkaimē, savukārt Kuldīgā, Kolkā un Cēsu pusē nokrišņu daudzums jūnijā bija nedaudz lielāks par normu.

LSM

Pievienot komentāru