Intervijas

22 septembris

Baltu vienības diena

Vārda dienas:
Maigurs, Mārica, Māris

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Svētdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
11 .. 13 C
Diena
7 .. 9 C
Vakars
5 .. 7 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 18. jūnijs 2019 | 19:13

Daugavpils teātris noslēdz 2018./2019. gada sezonu

Daugavpils teātrī notika 2018./2019. gada sezonas noslēguma pasākums, kurā tika izcelti sezonas spilgtākie notikumi un ieskicēts plāns nākamajai sezonai.

2018./2019. gada sezonas laikā skatītājiem tika piedāvāti 8 jauniestudējumi. Sezonas šķērgriezumā visspēlētākā izrāde bija „Raudupiete”, savukārt skatītāju apmeklētākās izrādes bija „Džeina Eira” (Lielā zāle), „Hamlets” (Lielās zāles skatuve) un „Purva bridējs (-i)” (Eksperimentālā skatuve). Šajā sezonā nodarbinātākā aktrise bija Kristīne Veinšteina, savukārt nodarbinātākais aktieris – Miroslavs Blakunovs. Spēlējošākais dejotājs bija Māris Boka, bet spēlējošakās dejotājas titulu šosezon dalīja trīs pārstāves: Jeļizaveta Pudnika, Svetlana Morozova un Anna Sultanova. Savukārt spēlētākā viesizrāde bija „Jubileja ‘98”.

Daugavpils teātra valdes Atzinības rakstu par īpašiem sasniegumiem 2018./2019. gada sezonas laikā saņēma aktieri Mihails Abramovs, Māris Korsiets, Marks Šelutko, Aleksandrs Komarovs un aktrise Jeļena Ņetjosina. Savukārt Daugavpils teātra iekšējā balsojumā par sezonas aizkulišu meistaru tika atzīta noformēšanas māksliniece Linda Bružuka.

Sezonas noslēguma pasākumā tika apspriesti arī nākamās sezonas plāni. Septembrī savu pirmizrādi piedzīvos multimediāls projekts – Pjēra Paolo Pazolīni lugas „Affabulazione” iestudējums Oļega Šapošņikova un Lucinas Sosnovskas režijā. Izrādes tapšanā iesaistīta arī Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” ieguvēja Ināra Kolmane, kura ir režisore izrādē uz ekrāna redzamajam kinomateriālam. Muzikālā noformējuma autors būs komponists Jēkabs Nīmanis.

Rudenī tiks iestudēta krievu dramaturga Dmitrija Daņilova luga „Cilvēks no Podoļskas”, par kuru 2018. gadā autors saņēma „Zelta masku” kategorijā „Labākais dramaturgs”. Iestudējuma režisors būs Georgijs Surkovs, ar kuru Daugavpils teātrim ir izveidojusies ilggadēja sadarbība: viņš ir iestudējis tādas izrādes kā „Pieci vakari”, „Tumšās alejas”, „Viss ir viņa” un daudzas citas.

Tāpat nākamās sezonas pirmajā pusē gaidāma pirmizrāde režisora Jura Joneļa iestudējumam „Jāzeps un viņa brāļi”, savukārt 2020. gada sākumā skatītājus gaidīs jauna dejas izrāde, kuras horeogrāfe būs Irina Saveļjeva, un Fjodora Dostojevska romāna „Brāļi Karamazovi” iestudējums Lucinas Sosnovskas režijā.

Rudenī Daugavpils teātris atkal dosies viesizrādes Rīgā. Šoreiz galvaspilsētas skatītājiem tiks piedāvātas trīs izrādes trīs dažādās lokācijās: mūzikls „Džeina Eira” VEF Kultūras pilī, iestudējums „Kliedzēji” LKA Teātra mājā „Zirgu pasts”, „Spēlmaņu nakts 2017” laureāte „Jubileja ‘98” Ģertrūdes ielas teātrī. Biļetes uz mūziklu „Džeina Eira” jau ir pārdošanā, savukārt biļešu iepriekšpārdošana uz pārejām izrādēm tiks paziņota jūnija laikā. Tāpat atgādinām skatītājiem, ka biļetes uz Daugavpils teātra izrādēm septembrī jau ir pārdošanā.

 

Daugavpils teātra kolektīvs pateicas skatītājiem par neaizmirstamām emocijām šīs sezonas garumā un ar nepacietību gaida tikšanos 2019./2020.gada sezonā!

Daugavpils
 

Pievienot komentāru