Intervijas

4 jūnijs

Vārda dienas:
Elfrīda, Sindija, Sintija

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Trešdiena
Diena
12 .. 14 C
Vakars
12 .. 14 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Ceturtdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 13. jūnijs 2019 | 21:09

Delegācija no Igaunijas iepazīst Daugavpils vecticībnieku mantojumu

Daugavpilī ar divu dienu vizīti ieradās delegācija no Peipsisēres pašvaldības (Igaunija). 11. jūnijā delegācija apmeklēja Daugavpils pilsētas domi, kur tikās ar Domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu un Pilsētas saimniecības komitejas priekšsēdētāju Valēriju Kononovu.

Delegācijas vadītājs, Peipsisēres pašvaldības priekšsēdētājs Aleksandrs Širokovs pastāstīja, ka vizīte norisinās starptautiskā projekta ietvaros, kura gaitā tiek iepazīts vecticībnieku mantojums dažādās valstīs. Viena no šai ziņā interesantākajām vietām Baltijā ir Daugavpils pilsēta un novads. Kopā ar Peipsisēres pašvaldības pārstāvjiem uz Daugavpili ieradās bērnu koris “Rusalia”, kura repertuārā ir vecticībnieku garīgās dziesmas un tautasdziesmas senslāvu valodā.

Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš pastāstīja par Daugavpili un tās iedzīvotājiem, atbildēja uz viesu jautājumiem par pirmsskolas, vidusskolas un augstākās izglītības sistēmu pašvaldībā un valstī, uzsverot, ka Daugavpils skolu audzēkņiem ir ļoti labi rezultāti galapārbaudījumos, bet divas no pilsētas skolām ir valsts labāko mācību iestāžu pieciniekā. Apspriežot starpkultūru dialoga tēmu, viņš norādīja, ka mūsu pilsētā draudzīgi sadzīvo daudzu tautību parstāvji, kuriem ir radīti visi nosacījumi, lai attīstītu un izkoptu savu kultūru. Mūsu dažādība ir mūsu bagātība.

Igaunijas pārstāvja lielu interesi izraisīja arī Daugavpilī īstenojamie vides sakārtošanas projekti. Viens no Peipsisēres pašvaldības galvenajiem darbības virzieniem šobrīd ir Peipusa ezera krasta infrastruktūras sakārtošana un attīstīšana, lai padarītu to pievilcīgu vietējiem iedzīvotājiem un reģiona viesiem. Tāpēc Daugavpils pieredze Stropu ezera krasta zonas labiekārtošanā, tur ierīkotās izklaides un atpūtas zonas, kā arī topošā pontonu promenāde ar baseinu kļuva par atsevišķu, detalizēti apspriežamu tēmu.

Tikšanās noslegumā puses vienojās par sadarbību dažādu projektu īstenošanā. Dienas turpinājumā delegācija devās uz Daugavpils Krievu kultūras centru, kur iepazinās ar Daugavpils krievu un vecticībnieku vēsturi un kultūru.

Vizītes otrajā dienā ieplānots Cietokņša un Slutišķu vecticībnieku sādžas apmeklējums, kā arī pilsētas atpūtas objektu un infrastruktūras apskate.

Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru