Intervijas

23 augusts

Vārda dienas:
Ralfs, Valgudis, Vitālijs

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Piektdiena
Nakts
11 .. 13 C
Rīts
15 .. 17 C
Diena
21 .. 23 C
Vakars
16 .. 18 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 10. jūnijs 2019 | 22:32

Šmakovkas muzejā degustēja baltkrievu krambambuļu

BKC

2019.gada 1.jūnijā ar vērienu un sirsnību savu 3. dzimšanas dienu svinēja Daugavpils Šmakovkas muzejs. Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) sveica kolēģus šajā svētku dienā, kā arī iepazīstināja klātesošo publiku ar baltkrievu mājas alkoholisko dzērienu izgatavošanas tradīcijām.

Šogad, savā dzimšanas dienā, Šmakovkas muzejs ne tikai turpināja popularizēt visiem zināmo Latgales šmakovku, bet arī aicināja citas tautas stāstīt par savas tautas nacionālās virtuves īpatnībām. Poļi reklamēja savus tautas cienastus, latvieši prezentēja kandžu, ukraiņi – gorilku, bet baltkrievi – kpambambuļu ar zubrovku. 

Krambambuļa – spirtu saturošs uzlējums uz šmakovkas, medus un dažādu garšvielu bāzes. Zubrovka – necils graudu augs, uz kura bāzes veido šmakovku, rezultātā tiek iegūts vienvārda stiprs uzlējums. Starp citu, izkaltētu zubrovkas zāli Baltkrievu namam uzdāvināja Larisa Metļevska – populārā baltkrievu televīzijas kulinārās programmas vadītāja, kad uzstājās ar savas virtuves prezentāciju Daugavpilī.

Pie baltkrievu dzērieniem tradicionāli tik piekosts speķis un rudzu maize kopā ar sīpolu un gurķi, protams, ja dārzeņi ir pieejami. Par šo visu tik garšīgi stāstīja amatierteātra studijas “Pauļinka” režisore Inessa Kozlovska un jestri dziedāja tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” (mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs), degustētāju bija daudz, ikviens vēlējās nobaudīt šo nacionālo dzērienu.

Svētku pasākumu noslēdza bezmaksas ekskursija par Latgales kultūras mantojuma tēmu, visiem Šmakovkas muzeja viesiem.
 

BKC

Pievienot komentāru