Intervijas

24 jūnijs

Jāņu diena

Vārda dienas:
Jānis

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Šī noteikti būs aktīva, radoša un kopumā panākumiem bagāta nedēļa. Tavas darba spējas un uzcītība tiks novērtēta no augstākstāvošo puses. Kāds Jaunavas zīmes pārstāvis var pat izpelnīties paaugstinājumu amatā! Zvaigznes iesaka būt nedaudz atsaucīgākam, draudzīgākam pret kolēģiem, it sevišķi pret jaunpienācējiem! Ģimenes dzīvē daudz kas būs atkarīgs no tava noskaņojuma, spējas atturēties no tuvinieku pārmērīgas pamācīšanas.

Pirmdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 10. jūnijs 2019 | 22:32

Šmakovkas muzejā degustēja baltkrievu krambambuļu

BKC

2019.gada 1.jūnijā ar vērienu un sirsnību savu 3. dzimšanas dienu svinēja Daugavpils Šmakovkas muzejs. Daugavpils Baltkrievu kultūras centrs (BKC) sveica kolēģus šajā svētku dienā, kā arī iepazīstināja klātesošo publiku ar baltkrievu mājas alkoholisko dzērienu izgatavošanas tradīcijām.

Šogad, savā dzimšanas dienā, Šmakovkas muzejs ne tikai turpināja popularizēt visiem zināmo Latgales šmakovku, bet arī aicināja citas tautas stāstīt par savas tautas nacionālās virtuves īpatnībām. Poļi reklamēja savus tautas cienastus, latvieši prezentēja kandžu, ukraiņi – gorilku, bet baltkrievi – kpambambuļu ar zubrovku. 

Krambambuļa – spirtu saturošs uzlējums uz šmakovkas, medus un dažādu garšvielu bāzes. Zubrovka – necils graudu augs, uz kura bāzes veido šmakovku, rezultātā tiek iegūts vienvārda stiprs uzlējums. Starp citu, izkaltētu zubrovkas zāli Baltkrievu namam uzdāvināja Larisa Metļevska – populārā baltkrievu televīzijas kulinārās programmas vadītāja, kad uzstājās ar savas virtuves prezentāciju Daugavpilī.

Pie baltkrievu dzērieniem tradicionāli tik piekosts speķis un rudzu maize kopā ar sīpolu un gurķi, protams, ja dārzeņi ir pieejami. Par šo visu tik garšīgi stāstīja amatierteātra studijas “Pauļinka” režisore Inessa Kozlovska un jestri dziedāja tautas dziesmu ansamblis “Kupaļinka” (mākslinieciskais vadītājs Večeslavs Petrovs), degustētāju bija daudz, ikviens vēlējās nobaudīt šo nacionālo dzērienu.

Svētku pasākumu noslēdza bezmaksas ekskursija par Latgales kultūras mantojuma tēmu, visiem Šmakovkas muzeja viesiem.
 

BKC

Pievienot komentāru