Intervijas

7 jūlijs

Vārda dienas:
Alda, Maruta

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Otrdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
3 .. 5 m/s
Trešdiena
Nakts
13 .. 15 C
Rīts
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Politika | 10. jūnijs 2019 | 22:07

Bijušā Daugavpils mēra Eigima «valodas lieta» atkal atlikta

LSM

Pirmdien, 10. jūnijā, Daugavpils tiesai kārtējo reizi bija jāskata bijušā pilsētas mēra Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzība par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm, bet tiesas sēdi nācās atlikt.

Valsts valodas centrs 2017. gadā veiktajās pārbaudēs konstatēja, ka Eigims, toreiz kā pilsētas mērs, nelieto valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, un Eigimu administratīvi sodīja. Tāpat centrs gatavojās vērsties tiesā ar prasību anulēt Eigima deputāta mandātu. Tomēr to nav iespējams darīt, jo Eigims tiesā iesniedza sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm.

"Daugavpils tiesā Preiļos šodien jau ceturto reizi notika tiesas sēde lietā par Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra direktora 2018. gada 8. jūnija lēmumu. Tiesas sēde tika atlikta sakarā ar sūdzības iesniedzēja darbnespēju un, saskaņojot lietas dalībnieku un tiesnešu noslodzi un iespējas, tiesas sēde nozīmēta uz 26. septembri.

Vienlaicīgi tiesa nolēma veikt pieprasījumu par darba nespējas lapas izsniegšanas pamatotību, informēs arī sūdzības iesniedzēju par iespēju piedalīties tiesas sēdē, izmantojot videokonferenci.

Plānojot turpmāko lietas izskatīšanu, rezervētas vairākas tiesas sēdes gadījumā, ja atkal kādu apstākļu dēļ tās tiek atliktas vai nenotiek kaut kādu apsvērumu dēļ," stāstīja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

KONTEKSTS:

Lai arī Eigimam pirms vairāk nekā 20 gadiem izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas augstākā līmeņa otrajā pakāpē, Valsts valodas centrs pagājušā gada septembrī konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī. Eigimam bija jāmaksā naudas sods un pusgada laikā jāuzlabo valsts valodas lietošanas prasmes. Taču atkārtotā pārbaude liecināja, ka viņa valsts valodas zināšanas aizvien ir nepietiekamas.

LSM

Pievienot komentāru