Intervijas

24 jūnijs

Jāņu diena

Vārda dienas:
Jānis

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Pilnīgi iespējams, vēlēsies atsvaidzināt savas profesionālās zināšanas, lai tās atbilstu modernākajām prasībām. Savā rīcībā būsi izlēmīgs un mērķtiecīgs! Jūtamu morālo atbalstu ikdienas aktivitātēs sniegs ģimene, jo īpaši atvasītes. Mājas dzīvē vēlēsies ienest vairāk siltuma, dvēseliskuma un tuvības. Nedēļas nogalē, droši vari sarīkot nelielus dārza svētkus, uz kuriem uzaicināt sev tuvākos cilvēkus.

Pirmdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
23 .. 25 C
Vakars
20 .. 22 C
Vējš
.. 2 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Politika | 10. jūnijs 2019 | 22:07

Bijušā Daugavpils mēra Eigima «valodas lieta» atkal atlikta

LSM

Pirmdien, 10. jūnijā, Daugavpils tiesai kārtējo reizi bija jāskata bijušā pilsētas mēra Riharda Eigima ("Mūsu partija") sūdzība par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu administratīvā pārkāpuma lietā attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm, bet tiesas sēdi nācās atlikt.

Valsts valodas centrs 2017. gadā veiktajās pārbaudēs konstatēja, ka Eigims, toreiz kā pilsētas mērs, nelieto valsts valodu augstākā līmeņa otrajā pakāpē, un Eigimu administratīvi sodīja. Tāpat centrs gatavojās vērsties tiesā ar prasību anulēt Eigima deputāta mandātu. Tomēr to nav iespējams darīt, jo Eigims tiesā iesniedza sūdzību par Valsts valodas centra pieņemto lēmumu attiecībā uz viņa valsts valodas prasmēm.

"Daugavpils tiesā Preiļos šodien jau ceturto reizi notika tiesas sēde lietā par Riharda Eigima sūdzību par Valsts valodas centra direktora 2018. gada 8. jūnija lēmumu. Tiesas sēde tika atlikta sakarā ar sūdzības iesniedzēja darbnespēju un, saskaņojot lietas dalībnieku un tiesnešu noslodzi un iespējas, tiesas sēde nozīmēta uz 26. septembri.

Vienlaicīgi tiesa nolēma veikt pieprasījumu par darba nespējas lapas izsniegšanas pamatotību, informēs arī sūdzības iesniedzēju par iespēju piedalīties tiesas sēdē, izmantojot videokonferenci.

Plānojot turpmāko lietas izskatīšanu, rezervētas vairākas tiesas sēdes gadījumā, ja atkal kādu apstākļu dēļ tās tiek atliktas vai nenotiek kaut kādu apsvērumu dēļ," stāstīja Daugavpils tiesas priekšsēdētāja palīdze Aiga Trokša-Traško.

KONTEKSTS:

Lai arī Eigimam pirms vairāk nekā 20 gadiem izsniegts dokuments, kas apliecina valsts valodas zināšanas augstākā līmeņa otrajā pakāpē, Valsts valodas centrs pagājušā gada septembrī konstatēja, ka Daugavpils mērs nelieto valsts valodu likumā prasītajā līmenī. Eigimam bija jāmaksā naudas sods un pusgada laikā jāuzlabo valsts valodas lietošanas prasmes. Taču atkārtotā pārbaude liecināja, ka viņa valsts valodas zināšanas aizvien ir nepietiekamas.

LSM

Pievienot komentāru