Intervijas

28 maijs

Vārda dienas:
Vilhelms, Vinis

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Ceturtdiena
Diena
17 .. 19 C
Vakars
13 .. 15 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Piektdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
12 .. 14 C
Vējš
3 .. 5 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Sabiedrība | 31. maijs 2019 | 18:28

Daugavpiliešus aicina kļūt par audžuģimenēm un aizbildņiem

1. jūnijā daudzās pasaules valstīs, arī Latvijā, atzīmē Starptautisko bērnu aizsardzības dienu. Diemžēl, ne visiem bērniem ir iespēja to svinēt ģimenes lokā: saskaņā ar Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas datiem, šobrīd Daugavpils pilsētā ir 40 bērni vecumā no 4 līdz 16 gadiem, kuri ievietoti ārpusģimenes aprūpes iestādē un kuriem ir nepieciešama ģimeniska vide (aizbildņi, audžuģimene).

Bērnu personiskās un mantiskās intereses un tiesības Daugavpils pilsētas pašvaldības teritorijā aizstāv Daugavpils pilsētas bāriņtiesa. Daugavpils pilsētas bāriņtiesas darbinieki pārbauda un izvērtē informāciju par iespējamiem bērnu tiesību pārkāpumiem, un, vajadzības gadījumā, pieņem lēmumu par bērna izņemšanu no ģimenes. Tas notiek tikai ārkārtas gadījumos, kad pastāv reāli draudi bērnu dzīvībai un labklājībai. Speciālisti norāda, ka pēdējā laikā šādu situāciju kļuvis mazāk.

Gadījumā, ja vienīgais risinājums ir bērna šķiršana no vecākiem, vispirms tiek apzināti bērna radinieki, kas varētu uzņemties viņa aprūpi un uzraudzību savā ģimenē, kļūstot par bērna aizbildni. Ja neizdodas atrast radiniekus, kuri būtu gatavi uzņemties aizbildņa pienākumu pildīšanu, bērns nonāk audžuģimenē vai specializētajā iestādē.

Daugavpils bērnunamā-patversmē „Priedīte” ir radīti visi nosacījumi bērnu veiksmīgai rehabilitācijai. Darbinieki cenšas veidot ģimenisku vidi, kur bērni justos drošībā un mīlēti. Viņi stāsta, ka daudzi audzēkņi pēc pilngadības sasniegšanas regulāri apmeklē bijušos audzinātājus un draugus.

Tomēr pat vislabākie dzīves apstākļi ārpusģimenes iestādē nespēj aizstāt īstu un mīlošu ģimeni. Tāpēc Bāriņtiesa aicina atbildīgus un gādīgus cilvēkus, kam ir vēlme un iespēja padarīt laimīgāku kaut viena bērna dzīvi, kļūt par aizbildņiem un audžuģimenēm. To var darīt gan ģimene, gan vientuļi dzīvojošs cilvēks.

Būt par audžuģimeni ir liela atbildība, un, uzņemoties šos pienākumus, cilvēkam jāapzinās, ka viņš kļūst atbildīgs par bērnu un viņa tālāko likteni. Bāriņtiesas darbinieki cītīgi seko līdzi tam, kā bērns dzīvo audžuģimenē, un vienmēr ir gatavi pieņemt lēmumu bērna interesēs un sniegt nepieciešamo atbalstu audžuvecākiem.

Par iespējām kļūt par audžuģimeni, viesģimeni vai adoptētāju var uzzināt, vēršoties Daugavpils bāriņtiesā, Raiņa ielā 28, Daugavpilī, 1.stāvā, vai zvanot pa tālr. 654 76791, kā arī, vēršoties Latgales reģiona Ārpusģimenes aprūpes atbalsta centrā „Daugavpils”, Ventspils iela 22, Daugavpils, t. 29402899.

Informācija par bērnu ārpusģimenes aprūpi atrodama arī Latvijas Bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas mājas lapā www.bti.gov.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru