Intervijas

13 decembris

Vārda dienas:
Lūcija, Veldze

Horoskopi

Vēzis
22. jūnijs
- 22. jūlijs

Nedēļas sākumā svarīgi pēc iespējas precīzāk ievērot augstākstāvošo norādes, neizrādīt neapmierinātību ar priekšniecības lēmumiem. Iespējams, tiksi mudināts apgūt jaunas iemaņas, lai varētu uzņemties atbildīgākus pienākumus. Sākot ar nedēļas vidu, var pieaugt interese par garīgajām lietām, reliģiju. Nav izslēgts, kāds Vēža zīmes pārstāvis nolems apmeklēt astrologu vai gaišreģi. Nedēļas izskaņā tavu prātu pilnībā nodarbinās mājas dzīvē notiekošais.

Piektdiena
Diena
.. 2 C
Vakars
.. 2 C
Vējš
5 .. 7 m/s
Sestdiena
Nakts
.. 2 C
Rīts
.. 2 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 31. maijs 2019 | 08:20

Amatierteātru saiets aicina spēlēt un mācīties kopā

Publicitātes foto

Reizi divos gados Daugavpils novada Kultūras pārvalde rīko amatierteātru saietu „Spēlējam kopā” kādā no deviņpadsmit Daugavpils novada pagastiem. 2019. gada amatierteātru saieta „Spēlējam kopā” lielu saturisko daļu veidos meistarklases, kas padziļinās amatierteātru un teātra interešu kopu dalībnieku un režisoru izpratni par kvalitatīvas izrādes veidošanas paņēmieniem: materiāla atlase, skatuves kustība, aktiermeistarība u.tml.

Saiets aizsāksies 31. maijā Višķu pagastā, kur amatierteātru režisori un neliela daļa aktieru no katra koletīva pulcēsies uz meistarklasi „Konflikts drāmā” pie dramatiskā teātra režisora no Baltkrievijas Igora Bojarinceva. Kopš 1984. gada viņš strādā Jakuba Kolasa Nacionālajā akadēmiskajā dramatiskajā teātrī Vitebskā, kā arī ir teātra zinātņu pasniedzējs Vitebskas valsts kultūras un mākslas koledžā.


1. jūnijā Saiets turpināsies Ambeļu pagastā. Dienas pirmajā pusē katram Saieta dalībniekam būs iespēja piedalīties Daugavpils Teātra aktiera Vadima Bogdanova meistarklasē aktiermeistarībā un Daugavpils Teātra dejotāja Miroslava Blakunova meistarklasē skatuves kustībā.


Savukārt dienas otrajā pusē skatītāji tiek aicināti apmeklēt divas izrādes:
• plkst. 16.00 Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” teātra trupas „Trešais variants” piedāvās izrādi E.Hafere „Viens, viens, divi”;
• plkst. 18.00 Vitebskas Valsts kultūras un mākslas koledžas studentu teātra izrāde Ļ.Tolstojs „Auļotājs” (krievu valodā).
Saietu noslēgs Teatrāla improvizācija visiem saieta dalībniekiem kopā ar Daugavpils Teātra aktieri un režisoru Māri Korsieti.


Pasākuma idejas autore un Daugavpils novada Kultūras centra „Vārpa” teātra trupas „Trešais variants” režisore Inta Uškāne uzskata: „Laikmetā, kurā dominē materiālās vērtības un komerciālas ievirzes domāšana, ir svarīgi saglabāt un attīstīt cilvēkos garīgumu un radošo potenciālu. Tautas māksla spēj ne tikai ieinteresēt pasīvu skatītāju, bet arī iesaistīt radošā procesā cilvēkus, kuru ikdienas darbs nav saistīts ar kādu no mākslas nozarēm, tādējādi veidojot nepieciešamo līdzsvaru starp materiālo un garīgo vajadzību apmierināšanu.”

Festivālu rīko: Daugavpils novada dome, Daugavpils novada Kultūras pārvalde sadarbībā ar Ambeļu un Višķu pagasta pārvaldēm. Saiets notiek ar AS “Latvijas valsts meži” atbalstītās Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas „ATBALSTS KULTŪRAS PROGRAMMĀM REĢIONOS” Latgales kultūras programmas finansiālu atbalstu.

Ieeja izrādēs ir bez maksas.

Pasākuma laikā tiks filmēts un fotografēts
 

Preses relīze

Pievienot komentāru