Intervijas

17 septembris

Horoskopi

Dvīņi
21. maijs
- 21. jūnijs

Interesanta un aizraujoša nedēļa. Vienīgais, kas var likt zināmus šķēršļus panākumiem, ir tavs slinkums un nevēlēšanās mainīt kaut ko savā ikdienā. Ja pārvarēsi minēto problēmu, tad ātri vien spēsi sasniegt pavisam citu dzīves kvalitāti. Zvaigznes iesaka mācīties ne tikai no savām, bet arī citu kļūdām, kā arī rūpīgāk ieklausīties dzīves pieredzējušāku tuvinieku padomos. Nedēļa nogalē var rasties iespēja iesaistīties kādā aizraujošā piedzīvojumā.

Otrdiena
Nakts
8 .. 10 C
Rīts
9 .. 11 C
Diena
13 .. 15 C
Vakars
8 .. 10 C
Vējš
4 .. 6 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 21. maijs 2019 | 18:43

Daugavpils cietoksnī aizvadīta muzeju nakts 2019!

Piedāvājot daudzveidīgu pasākuma programmu, jau kārtējo reizi Daugavpils cietoksnī norisinājās viena no neparastākajām šī gada naktīm – Muzeju nakts, kuras šī gada moto cietoksnī bija “Taurētājs nomodā”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa slavenās balādes “Tālavas taurētājs” rindām.

Muzeju nakts pasākumā cietoksnī šajā gadā tika uzsvērta cietokšņa brašuma un varonīguma tēma cauri laikiem. Arī šajā gadā Daugavpils cietoksnis vēra savus vārtus vaļā visiem aizrautīgajiem piedzīvojumu, jaunu iespaidu un zināšanu meklētājiem.
     Muzeju nakts apmeklētājiem bija iespēja vērot biedrības “Dinaburg 1812” priekšnesumu Nikolaja vārtu priekšā, kā arī baudīt Tautas teātra “Искатель” sarūpēto pārsteigumu, kā arī apskatīt “Stilizētu vēsturisko tērpu izstādi “Dinaburg 1812”, Nikolaja vārtos. Daugavpils cietokšņa Muzeju nakts apmeklētāji - gardēži un mākslas mīļotāji, varēja apmeklēt cietokšņa vēsturisko provianta magazīnas ēku, kur tikai Muzeju naktī durvis vaļā vēra bārs “Pegasus” un galerijā “Baltais zirgs” varēja skatīt Sofijas Šabuņevičas mākslas darbu izstādi.

     Visa vakara garumā, no plkst. 19.00, Daugavpils cietokšņa vēsturiskajā 6. kontrgardes kaponierī bija skatāma interesanta fotoizstāde, kas tika veltīta Latvijas armijas 100-gadei jeb “4. Zemgales divīzija Daugavpils cietoksnī (1920-1940)”. Turpat līdzās aktīvi darbojās arī Daugavpils mākslinieces.

     No plkst. 19.00 līdz plkst. 23.00, Muzeju nakts apmeklētāji aktīvi iesaistījās 1,5 h garajās, bezmaksas ekskursijās latviešu un krievu valodās pa apvienoto maršrutu “Cietokšņa aizstāvja un izlūka taka”.

No plkst. 20.00, aiz Nikolaja vārtiem, Daugavpils cietokšņa 1. krasta lunetē, varēja noklausīties Muzeju nakts koncertu, kurā uzstājās Daugavpils mūzikas grupa “Navigator”. Mūzikas grupas “Navigator” koncertu cietoksnī apmeklēja ap 180 cilvēku.

     Šī gada Muzeju nakts ietvaros Daugavpils cietoksnī biedrība “Sikspārņi” un Daugavpils sikspārņu centrs Nikolaja vārtos, piedāvāja visiem dabas mīļiem iespēju izzināt Daugavpils cietokšņa dabu aizsarggrāvī, noklausīties stāstus par cietokšņa aizsarggrāvja un vaļņa iemītniekiem, izmēģināt ultraskaņas sonoru un pat iejusties sikspārņa ādā!

    Tāpat cietokšņa Muzeju nakts apmeklētājus iepriecināja arī Daugavpils vēsturiskās rekonstrukcijas kluba biedri, kuri iejutās cietokšņa vēsturisko tēlu lomās, demonstrēja vēsturiskos tērpus un piedāvāja stāstījumu par tiem, kā arī ar lielgabala dārdiem pieskandināja visu cietoksni!

     Savukārt Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā šajā gadā tika aizvadīta Muzeju nakts ar vienojošo nosaukumu “Nakts pelēkus palagus klāj”. Rotko mākslas centrā Muzeju naktī tumsas un noslēpumainības plīvurā iemirdzējās spilgtākie reģiona un pasaules mākslinieku darbi.

     Mākslas centrs saviem apmeklētājiem piedāvāja aizraujošu iespēju izbaudīt sapņus un realitāti Fīnas grafikas darbnīcas grupas izstādē, sajust mieru un spriedzi Latgales reģiona mākslā un ekspresijas Maijas Bērziņas personālizstādē “Man patīk”. Kā arī Muzeju nakts apmeklētāji varēja skatīt pastāvīgo ekspozīciju “Marks Rotko. Dzīve un māksla” ar Marka Rotko oriģināldarbiem (ekspozīcija bija skatāma par ieejas maksu).

     Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs Muzeju nakts apmeklētājiem bija sagādājis arī unikālu iespēju, proti, tikai vienu dienu, Muzeju nakts laikā, mākslas centrā bija skatāma pazīstamā lietuviešu mediju mākslinieka Remigijus Venckus fotogrāfiju izstāde “Solaris”, kas tapusi, iespaidojoties no poļu filozofa Staņislava Lema idejām zinātniskās fantastikas romānā „Solaris”.

     Tāpat īpaši šī gada Muzeju naktij tika sagatavoti arī divi jauni projekti sadarbībā ar Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolu “Saules skola”. Mākslas centrā Muzeju nakts apmeklētāji varēja skatīt jaunās profesionālās vidējās izglītības programmas “Multimediju dizains” pirmos eksperimentālos video, kas tapuši režisores un mākslinieces Aijas Bley vadībā. Līdzās bija skatāma izglītības programmas “Foto dizains” audzēkņu darbu skate pedagoga un mākslinieka Aivara Buļa apkopojumā.

Vēl viena īpaša novitāte no Daugavpils Marka Rotko mākslas centra šī gada Muzeju naktī bija sadarbība ar Latvijas laikmetīgās keramikas centru. Proti, Hospitāļu ielā 8, no plkst. 19.00 līdz 22.00 bija skatāma līdz šim neredzēta izstāde “Gaisā”, kas savdabīgā veidā atklāja jaunākās tendences laikmetīgajā keramikā.

Šogad Muzeju nakts pasākumus Daugavpils cietoksnī kopumā apmeklēja ap 8300 cilvēku, no tiem 6750 apmeklēja arī Marka Rotko mākslas centru, bet Daugavpils mūzikas grupas “Navigator” koncertu noklausījās ap 180 cilvēkiem.

Paldies visiem, kas palīdzēja īstenot un izdzīvot Muzeju nakts 2019 “Tālavas taurētāja”stāstu Daugavpils cietoksnī un uz tikšanos Muzeju naktī – 2020!

 

Informāciju sagatavoja:

Sandra Misjūne

Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centra

klientu apkalpošanas speciāliste

Tālr.: +371 65424043, +371 28686331

cietoksnis@daugavpils.lv

Facebook: Daugavpils.cietoksnis
www.daugavpilscietoksnis.lv

Daugavpils
   

Pievienot komentāru