Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Skorpions
24. oktobris
- 22. novembris

Pie apvāršņa var parādīties, kāda ļoti simpātiska pretējā dzimuma būtne, kura tā vien piesaistīs tavu uzmanību. Precētajiem Skorpioniem vajadzētu būt godprātīgiem, nekrist kārdinājumā. Savukārt brīviem zīmes pārstāvji, pie vēlēšanās, spēs piedzīvot patiesi krāšņu romānu. Darba lietās viss ritēs savu gaitu, attiecīgi nekādi lielie uztraukumi, pavērsieni nav gaidāmi. Lai profesionālajā plānā viss būtu patiesi labvēlīgi, centies uzturēt harmoniskākas attiecības ar kolēģiem.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
14 .. 16 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 14. maijs 2019 | 21:04

Daugavpils Reģionālajā slimnīcā atklāta jauna angiogrāfijas nodaļa

10.maijā Daugavpils Reģionālajā slimnīcā (DRS) tika atklāta Angiogrāfijas nodaļa. Atklāšanā piedalījās DRS vadība un personāls, slimnīcas akcionāri – Daugavpils pilsētas domes, Daugavpils novada domes un Ilūkstes novada domes vadības pārstāvji, kā arī Latgales reģiona medicīnas nozares darbinieki. Ar savu klātbūtni pasākumu pagodināja Latvijas Republikas veselības ministre Ilze Viņķele.

Biežākais nāves iemesls Latvijā un Daugavpilī ir sirds un asinsvadu slimības. Angiogrāfiskie izmeklējumi, kas sniedz iespēju novērtēt asinsvadu stāvokli un savlaicīgi uzsākt efektīvu ārstēšanu, Daugavpils Reģionālajā slimnīcā tiek veikti jau 13 gadus, kopš iegādāts pirmais angiogrāfs. Tagad, pateicoties DRS dalībai Eiropas Reģionālā Attīstības fonda (ERAF) projektā, ir iegādāts vēl viens angiogrāfs un ierīkota mūsdienīga angiogrāfijas laboratorija.

Tehniskie speciālisti raksturo jauno angeogrāfu kā jaudīgāko no pašlaik esošajām iekārtām. Tā iegāde paver jaunas iespējas inovazīvajā kardioķirurģijā, padarot izmeklējumu procesu ātrāku un efektīvāku. Ārstēšanās laikā pacientiem nereti jāveic vairāki izmeklējumi, tāpēc svarīgi, ka jaunajā iekārtā ir mazāka apstarojuma deva.

Slimnīcā strādā kvalificēti speciālisti, kas ir labi apmācīti darbam ar angiogrāfiem. Moderno iekārtu potenciāls ļauj padarīt pakalpojumu pieejamu lielākam pacientu skaitam, un vienīgais šķērslis tam pašlaik ir finansējuma un izmeklējumu “kvotu” trūkums. Apzinoties, cik svarīga loma reģionā ir DRS, veselības ministre Ilze Viņķele norādīja, ka Daugavpils Reģionālās slimnīcas programmas noteikti ir atbalstāmas un no valdības puses tiks meklēti risinājumi papildus finansējuma piesaistei.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

SIA „Daugavpils reģionālā slimnīca” diagnostiskās radioloģijas nodaļas angiogrāfijas un sirds kateterizācijas laboratorija veic:

sirds asinsvadu angiogrāfiju (koronarogrāfiju);
nieru artēriju angiogrāfiju;
apakšējo ekstremitāšu artēriju angiogrāfiju;
miega artērijas angiogrāfiju;
sirds artērijas angioplastiju;
miega artērijas angioplastiju.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru