Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
14 .. 16 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 9. maijs 2019 | 19:47

Daugavpils bērnus apciemos slovēņu rakstniece Majda Korena

LCB

Lasītveicināšanas programmas “Mūsu mazā bibliotēka” ietvaros no 10. līdz 15. maijam Latvijā viesosies slovēņu rakstniece Majda Korena (Majda Koren), grāmatas “Uzvāri man pasaciņu!” (Liels un mazs, 2018) autore. Rakstniece apmeklēs Rīgu, Daugavpili un Madonu – pilsētas, kurās mīt aktīvi programmas dalībnieki. Tikšanās ar Daugavpils jaunajiem lasītājiem notiks 13. maijā.

“Mūsu mazā bibliotēka” ir lasītveicināšanas programma 4-8 gadus veciem bērniem, kas tiek īstenota ar mērķi veicināt bērnu interesi par literatūru un ilustrāciju, kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm. Tās literārajā izlasē iekļautas sešas augstvērtīgas, ilustrētas grāmatas, kuru autori nāk no dažādām valstīm – Slovēnijas, Polijas, Igaunijas un Latvijas. Programma norit sešās valstīs vienlaicīgi, Latvijā to vada izdevniecība “Liels un mazs”.

Daugavpils publiskās bibliotēkas dalību programmā “Mūsu mazā bibliotēka” uzsāka 2018. gada jūnijā. Projektā ir iesaistīti kopskaitā 295 dalībnieki no dažādām Daugavpils pilsētas izglītības iestādēm. Lasītveicināšanas aktivitātes norisinās visās Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs, līdztekus bibliotekāres viesojas arī izglītības iestādēs. Bērniem tiek piedāvāti dažāda veida pasākumi – skaļa priekšā lasīšana un bilžu grāmatu “degustācijas”, rotaļnodarbības un literāras stafetes, teatralizēti uzvedumi un radošas laboratorijas.

Viens no programmas īpašajiem pasākumiem ir “Mūsu mazās bibliotēkas” kolekcijā iekļauto grāmatu autoru un ilustratoru viesošanās skolās, pirmsskolas iestādēs un bibliotēkās, kuras ir aktīvas lasītveicināšanas projekta dalībnieces. Iepriekš Latvijā viesojušies slovēņu ilustrators Damjans Stepančičs un igauņu rakstniece Hilli Randa, bet maijā bērniem būs iespēja satikt slovēņu rakstnieci Majdu Korenu, kuras grāmata “Uzvāri man pasaciņu!” bija starp populārākajām arī Daugavpils programmas dalībnieku vērtējumā. Daugavpilī Majda Korena viesosies 13. maijā.

Rakstniece apmeklēs 12., 21. un 24. pirmsskolas izglītības iestādi, kur vadīs literāru darbnīcu mazajiem lasītājiem. Programmas “Mūsu mazās bibliotēkas” norisi un Majdas Korenas vizīti līdzfinansē Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”.

Majda Korena ir absolvējusi Ļubļanas Universitātes Pedagoģijas fakultāti, šobrīd strādā par sākumskolas skolotāju, bet atrod laiku arī rakstīšanai. 2018. gadā Māras Gredzenas tulkojumā izdotā grāmata “Uzvāri man pasaciņu!” ir pirmā autores grāmata, kura izdota latviski. Tā vēsta par gražīgu zaķu bērnu, kam neviens mammas gatavotais ēdiens nav gana labs. Agatas Dudekas (Agata Dudek) ilustrāciju vienkāršās formas un košās krāsas acumirklī piesaista bērna uzmanību stāstam par kaprīzo zaķīti, kuram tik grūti izpatikt.
 

LCB

Pievienot komentāru