Intervijas

14 jūlijs

Vārda dienas:
Oskars, Ritvars, Anvars

Horoskopi

Vērsis
21. aprīlis
- 20. maijs

VĒRSIS Nevajadzētu ļaut neuzmanībai vai paviršībai radīt liekus kavēkļus. Jo īpaši piesardzīgam vajadzētu būt finansiālajos jautājumos. Saskarsmē ar apkārtējiem būsi draudzīgs un dzīvespriecīgs, kas vairos iespējas gūt jaunus paziņas, domubiedrus. Kopumā nedēļa vairāk piemērota radošu ieceru īstenošanai, kontaktu dibināšanai, dažādu kursu, semināru apmeklēšanai. Brīvdienās alksi pēc otrās pusītes sabiedrības.

Pirmdiena
Diena
18 .. 20 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
2 .. 4 m/s
Otrdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Par kādām tēmām jūs diskutējat ar mīļajiem?

 

Jaunumi Pasaulē | 4. maijs 2019 | 23:07

Japānas jaunais imperators Naruhito pirmo reizi sveic sabiedrību

AFP

Japānas jaunais imperators Naruhito sestdien pirmo reizi kopš kāpšanas tronī šajā nedēļā sveicis sabiedrību, ziņo LETA.

59 gadus vecais imperators un viņa sieva imperatore Masako, kā arī viņa jaunākais brālis, viņa sieva un bērni sveica sabiedrību no Imperatora pils balkona.

Uzrunā viņš novēlēja Japānai un pārējām valstīm "panākt mieru pasaulē".

Viņa teiktais atspoguļoja viņa teikto uzrunā pēc trešdien notikušās oficiālās ceremonijas, ar kuru Japānā sākās jauna ēra, kas tulkojumā no japāņu valodas nozīmē "skaistā harmonija".

Naruhito kļuva par imperatoru pēc tam, kad viņa 85 gadus vecais tēvs Akihito otrdien oficiāli atteicās no troņa.

Jau 2017. gada rudenī tika paziņots, ka Akihito atteiksies no troņa 2019. gada 30. aprīlī, jo vecuma un sliktās veselības dēļ viņam ir arvien grūtāk pildīt savus pienākumus.

Akihito mantoja Japānas troni 1989. gada 7. janvārī, kad aizgāja mūžībā viņa tēvs, imperators Hirohito. Viņš kļuva par pirmo imperatoru aptuveni 200 gados, kurš atteicies no troņa.

Līdz Otrajam pasaules karam Japānas imperators saskaņā ar konstitūciju bija valsts vadītājs, bet pēc kara konstitūcijā tika noteikts, ka imperators ir savas valsts un tautas vienotības simbols, bet viņam nav nekādu politisku pilnvaru.

Delfi

Pievienot komentāru