Intervijas

14 novembris

Vārda dienas:
Fricis, Vikentijs

Horoskopi

Jaunava
24. augusts
- 23. septembris

Panākumos lielu nozīmi spēlēs saskanīgas attiecības ar kolēģiem, priekšniecību. Tev var tikt uzticēti jauni pienākumi, kurus uztversi kā sava veida izaicinājumu. Pat, ja nonāksi saspringtākās situācijās, lieliski spēsi noorientēties un pieņemt pareizos lēmumus. Ģimenes lietās var valdīt neliels haoss, nenoteiktība. Lielākoties tas būs pamatojams ar tavu mainīgo garastāvokli un dažkārt pārlieku principiālo nostāju. Zvaigznes iesaka būt draudzīgākam, iejūtīgākam pret partneri.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
10 .. 12 C
Diena
10 .. 12 C
Vakars
9 .. 11 C
Vējš
5 .. 7 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Pasaulē | 4. maijs 2019 | 23:07

Japānas jaunais imperators Naruhito pirmo reizi sveic sabiedrību

AFP

Japānas jaunais imperators Naruhito sestdien pirmo reizi kopš kāpšanas tronī šajā nedēļā sveicis sabiedrību, ziņo LETA.

59 gadus vecais imperators un viņa sieva imperatore Masako, kā arī viņa jaunākais brālis, viņa sieva un bērni sveica sabiedrību no Imperatora pils balkona.

Uzrunā viņš novēlēja Japānai un pārējām valstīm "panākt mieru pasaulē".

Viņa teiktais atspoguļoja viņa teikto uzrunā pēc trešdien notikušās oficiālās ceremonijas, ar kuru Japānā sākās jauna ēra, kas tulkojumā no japāņu valodas nozīmē "skaistā harmonija".

Naruhito kļuva par imperatoru pēc tam, kad viņa 85 gadus vecais tēvs Akihito otrdien oficiāli atteicās no troņa.

Jau 2017. gada rudenī tika paziņots, ka Akihito atteiksies no troņa 2019. gada 30. aprīlī, jo vecuma un sliktās veselības dēļ viņam ir arvien grūtāk pildīt savus pienākumus.

Akihito mantoja Japānas troni 1989. gada 7. janvārī, kad aizgāja mūžībā viņa tēvs, imperators Hirohito. Viņš kļuva par pirmo imperatoru aptuveni 200 gados, kurš atteicies no troņa.

Līdz Otrajam pasaules karam Japānas imperators saskaņā ar konstitūciju bija valsts vadītājs, bet pēc kara konstitūcijā tika noteikts, ka imperators ir savas valsts un tautas vienotības simbols, bet viņam nav nekādu politisku pilnvaru.

Delfi

Pievienot komentāru