Intervijas

22 augusts

Vārda dienas:
Everts, Rudīte

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
14 .. 16 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
15 .. 17 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 26. aprīlis 2019 | 23:24

Baltkrievu kultūras centrā tika atklāts jaunas dzejnieces vārds

BKC

2019.gada 23.aprīlī Daugavpils Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika dzejnieces Lilijas Voronovas literāri - mūzikāls vakars ar simbolisku nosaukumu “Pervocvet”, kas deva nosaukumu ne tikai pasākumam, bet arī pirmajai grāmatai, ka arī kļuva par pirmo soli dzejas ceļā.

Lilija Voronova dzimusi Baltkrievijā, Mijoru rajonā – dzērveņu purvu un dzērvju zemē, lielā zemnieku ģimenē. Lauku plašums, rudzupuķu lauki, zilas debesis ar dīvainiem mākoņiem, kas atspoguļojas ezeru dziļumos, atstāja neizdzēšamas pēdas smalkajā un jūtīgajā personībā un jau 7.klasē meitene sāka sacerēt dzejoļus. Vienīgais vēlāk, uz ilgu laiku, pameta šo nodarbošanos un tikai pēc vairākiem gadiem, jau atnākot uz Daugavpils Baltkrievu kultūras centru, “process virzījās uz priekšu” no jauna. Šobrīd L.Voronova ir aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre, dzied kora kapellā “Spadčina”, kā arī ir nesusi lielu dāvinājumu - ļoti daudz autentisku priekšmetu BKC muzeja ekspozīcijai “Baltkrievu hatka”.

“Zaspjavaj mne pesnju” (Nodziedi man dziesmu) – ar šo muzikālo kompozīciju, ar Lilijas Voronovas vārdiem, ko izpildīja mūzikas autors Leonīds Lavrinovičs no Braslavas (Baltkrievija), tika atklāts radošais vakars. BKC vadītāja un biedrības “Uzdim” valdes priekšsēdētāja Žanna Romanovska kopā ar biedrības “Uzdim” biedru Valēriju Ambrosovu, pasniedzot košus ziedus un tradicionālos suvenīrus, sveica vakara varoni ar viņas dzīvei tik nozīmīgu notikumu – pirmo radošo pasākumu, kuru apmeklēja ļoti daudz draugu un paziņu, lai kopīgi izbaudītu veiksmes un prieka mirkļus; novēlēja, lai pēc pirmā soļa arī tālāk tik pārliecinoši iet pa dzejas ceļu un lai nav ne vienas dienas “bez dzejas rindiņas”. Starp citu, tieši pateicoties Žannai Romanovskai, kura prot atrast un atklāt jaunus talantus, notika arī pirmais dzejnieces radošais vakars.

L.Voronova bija lakoniska: nedaudz pastāstīja par sevi un deklamēja dažus savus dzejoļus. Viņas dāsnā, kautrīgā Baltkrievijas daba neļāva pašai visa vakara garumā lasīt savu dzeju. Katram, kurš vēlējās, bija iespēja izvēlēties jebkuru sev iepatikušos dzejoli. Šādu aktīvistu bija ļoti daudz, katrs atrada kaut ko savu, tuvo un dzimto; katrs ar satraukumu un sirsnību deklamēja dzeju un pateicās par tik aizkustinošām dzejas rindām, tās palika dvēselē.

Protams vakars nevarēja iztikt bez dziesmām kora kapellas “Spadčina” izpildījumā un vokālistu grupas tās sastāva; daudzās dziesmās izskanēja L.Voronovas tulkotais teksts. Dzejoļi, fabulas, dziesmas, častuškas, silti vārdi un apsveikumi mainīja viens otru spilgtajā kaleidoskopā tik aktīvi un interesanti, ka laiks paslīdēja nemanāmi. Lilija Voronova sirsnīgi, ar asarām acīs, pateicās Baltkrievu kultūras centram par ideju, pasākuma organizēšanu; visus klātesošos tuviniekus, draugus un lasītājus par atbalstu; savu mīļo kora kapellu “Spadčina” par dziesmām; personīgi tika pateikts paldies dzejniekam Pāvelam Plotņikovam, kurš pirmais novērtēja viņas dzeju un atklāja ceļu radošajā dzīvē.

Pirmā, lai arī neliela grāmata elektroniskajā veidā ar nosaukumu “Pervocvet”, kas tika izdota Naujenes tautas bibliotēkā, jau gaida savus lasītājus. Gaidīsim turpinājumu!
 

BKC

Pievienot komentāru