Intervijas

25 aprīlis

Vārda dienas:
Bārbala, Līksma

Horoskopi

Lauva
23. jūlijs
- 23. augusts

Būsi azartisks un dedzīgs savā rīcībā. Nav izslēgts, tieši pateicoties enerģiskumam un sev raksturīgajai harizmai, spēsi sasniegt patiesi vērā ņemamus panākumus. Ja tev veicamas pārrunas ar priekšniecību, labāk tās īstenot trešdien vai ceturtdien, savukārt finansiālos jautājumus, labāk kārot nedēļas sākumā. Mājas dzīvē svarīgākais var norisināties tieši nedēļas izskaņā. Komunicējot ar atvasītēm, nekļūsti pārlieku uzstājīgs.

Ceturtdiena
Nakts
10 .. 12 C
Rīts
13 .. 15 C
Diena
19 .. 21 C
Vakars
14 .. 16 C
Vējš
2 .. 4 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 8. aprīlis 2019 | 21:42

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde “Pieskāriens”

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas (DRMA) ikgadēja pavasara izstāde, kura jau 21. gadu pēc kārtas notiek Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

DRMA ir profesionāla radoša organizācija, kas apvieno dažādu paaudžu, skolu un nozaru profesionālos māksliniekus: gleznotājus, grafiķus, tēlniekus, keramiķus, tekstilmāksliniekus, keramiķus, scenogrāfus, dizainerus u.c..

DRMA ir dibināta 1998.gadā. Organizācijas mērķis - veicināt jaunradei labvēlīgus apstākļus, popularizēt asociācijas biedru radošā darba rezultātus, aizstāvēt mākslinieku radošo brīvību, morālās, ekonomiskās, sociālās tiesības un profesionālās intereses.

Mākslinieku asociācija ir nevalstiska organizācija, tajā nav algotu darbinieku. DRMA biedri pašu spēkiem, rakstot projektus finansējuma saņemšanai, organizē mākslas izstādes daudzās pilsētās Latvijā un ārzemēs. Latvijā DRMA biedri ir organizējuši izstādes Rīgā, Daugavpilī, Līvānos, Krāslavā, Preiļos, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Madonā, kā arī darbi tika eksponēti tādās valstīs, kā Lietuva, Baltkrievija, Vācija, Igaunija, Krievija, Austrija, Polija, Francija, Norvēģija, Dānija, Zviedrija, Spānija, Uzbekistāna, Somija, Šveice, Itālija, Gruzija, Portugāle, Lielbritānija, Nīderlande, Moldova, Čehija, Rumānija, Izraēla, Maroka, Indija u.c..

Laiks un nosacījumi, kurā izveidojusies asociācija, atšķiras no iepriekšējās Daugavpils mākslinieku grupas radošiem periodiem, galvenokārt ar to, ka tā tika dibināta neatkarīgā Latvijā un šeit darbojas paaudze, kurai Daugavpils ir dzimtā pilsēta vai, kuri to sauc par savām mājām. Mīlestības un patriotisma jūtas pret savu dzīves telpu ir spēcīgs dzinulis, kas ļauj pārvarēt dažāda rakstura grūtības. Daudziem māksla ir būtisks pašizteiksmes veids, kas caurstrāvots ar ideālismu un altruistisku darbošanos. Vēlēšanās popularizēt savas pilsētas un valsts kultūru devusi motivāciju organizācijas pastāvēšanai.

DRMA darbības laikā no 1998. līdz 2018. gadam realizētas dažādas ar mākslu saistītas aktivitātes, kas bagātinājušas un pozitīvi ietekmējušas kultūras dzīvi Daugavpilī, veicinājušas pilsētas un valsts atpazīstamību, plašajā pasaules kultūras telpā.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru