Intervijas

21 jūlijs

Vārda dienas:
Meldra, Meldris, Melisa

Horoskopi

Mežāzis
22. decembris
- 20. janvāris

Šis tev būs interesants un veiksmīgs periods. Tavs noskaņojums ik pa brīdi kļūs patiesi radošs, inovatīvs. Arī profesionālie panākumi un atzinība no priekšniecības puses tev būs turpat vai garantēta. Saskarsmē ar līdzgaitniekiem valdīs harmonija, sevišķi jau attiecībās ar kolēģiem. Mīlas lauciņā nav izslēgtas nelielas domstarpības ar mīļoto, taču tās būs viegli atrisināmas, ja vien būsi pietiekoši piekāpīgs, pretimnākošs. Nedēļas nogale piemērota nelielam izbraucienam pie dabas.

Svētdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Kultūra | 8. aprīlis 2019 | 21:42

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde “Pieskāriens”

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas (DRMA) ikgadēja pavasara izstāde, kura jau 21. gadu pēc kārtas notiek Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

DRMA ir profesionāla radoša organizācija, kas apvieno dažādu paaudžu, skolu un nozaru profesionālos māksliniekus: gleznotājus, grafiķus, tēlniekus, keramiķus, tekstilmāksliniekus, keramiķus, scenogrāfus, dizainerus u.c..

DRMA ir dibināta 1998.gadā. Organizācijas mērķis - veicināt jaunradei labvēlīgus apstākļus, popularizēt asociācijas biedru radošā darba rezultātus, aizstāvēt mākslinieku radošo brīvību, morālās, ekonomiskās, sociālās tiesības un profesionālās intereses.

Mākslinieku asociācija ir nevalstiska organizācija, tajā nav algotu darbinieku. DRMA biedri pašu spēkiem, rakstot projektus finansējuma saņemšanai, organizē mākslas izstādes daudzās pilsētās Latvijā un ārzemēs. Latvijā DRMA biedri ir organizējuši izstādes Rīgā, Daugavpilī, Līvānos, Krāslavā, Preiļos, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Madonā, kā arī darbi tika eksponēti tādās valstīs, kā Lietuva, Baltkrievija, Vācija, Igaunija, Krievija, Austrija, Polija, Francija, Norvēģija, Dānija, Zviedrija, Spānija, Uzbekistāna, Somija, Šveice, Itālija, Gruzija, Portugāle, Lielbritānija, Nīderlande, Moldova, Čehija, Rumānija, Izraēla, Maroka, Indija u.c..

Laiks un nosacījumi, kurā izveidojusies asociācija, atšķiras no iepriekšējās Daugavpils mākslinieku grupas radošiem periodiem, galvenokārt ar to, ka tā tika dibināta neatkarīgā Latvijā un šeit darbojas paaudze, kurai Daugavpils ir dzimtā pilsēta vai, kuri to sauc par savām mājām. Mīlestības un patriotisma jūtas pret savu dzīves telpu ir spēcīgs dzinulis, kas ļauj pārvarēt dažāda rakstura grūtības. Daudziem māksla ir būtisks pašizteiksmes veids, kas caurstrāvots ar ideālismu un altruistisku darbošanos. Vēlēšanās popularizēt savas pilsētas un valsts kultūru devusi motivāciju organizācijas pastāvēšanai.

DRMA darbības laikā no 1998. līdz 2018. gadam realizētas dažādas ar mākslu saistītas aktivitātes, kas bagātinājušas un pozitīvi ietekmējušas kultūras dzīvi Daugavpilī, veicinājušas pilsētas un valsts atpazīstamību, plašajā pasaules kultūras telpā.

Daugavpils
 

Pievienot komentāru