Intervijas

21 jūlijs

Vārda dienas:
Meldra, Meldris, Melisa

Horoskopi

Strēlnieks
23. novembris
- 21. decembris

Rūpīgāk koncentrējies veicamajiem pienākumiem un netērē laiku otršķirīgām lietām! Komunikācijā ar sadarbības partneriem centies būt nopietnāks un konstruktīvāk pamatot savu skatu punktu, nodrošināties ar pārliecinošu argumentāciju. Ja tev kārtojami ar tieslietām saistīti jautājumi, zvaigznes iesaka pieaicināt zinošu speciālistu, atturēties no kārdinājuma ietaupīt. No darba brīvajā laikā ieteicamas sportiskas aktivitātes, jo tās vislabāk palīdzēs tev atbrīvoties no liekās spriedzes.

Svētdiena
Nakts
14 .. 16 C
Rīts
19 .. 21 C
Diena
25 .. 27 C
Vakars
21 .. 23 C
Vējš
1 .. 3 m/s

Avots: gismeteo.ru

Aptauja

Aktuālākā problēma šodien Daugavpilī

 

Jaunumi Sabiedrība | 8. aprīlis 2019 | 21:05

Kūlas ugunsgrēku sezonā daugavpiliešus aicina būt īpaši uzmanīgiem

Pavasarīgi silts un saulains laiks, kas iestājies pirms vairākām dienām, priecēs daugavpiliešus arī nedēļas nogalē. Pilsētas iedzīvotājiem tas nozīmē došanos pie dabas, bet ugunsdzēsējiem-glābējiem – darbu pastiprinātā režīmā, cīnoties ar kūlas ugunsgrēkiem un to traģiskajām sekām. Saskaņā ar VUGD statistikas datiem, tieši saulainajās brīvdienās tiek reģistrēts lielākais ugunsgrēku skaits. Visbēdīgākā situācija tradicionāli novērojama tieši Latgalē un Daugavpils reģionā.

Pēc ugunsdzēsēju novērojumiem, vairumā gadījumu sausā zāle aizdegas cilvēka bezatbildīgās rīcības rezultātā.

Pirmais kūlas ugunsgrēks mūsu pilsētā šogad reģistrēts 21. februārī. Pusotra mēneša laikā Daugavpilī dzēsti jau vairāk nekā 160 kūlas ugunsgrēki, kas ar katru dienu kļūst arvien vērienīgāki: šonedēļ Nīderkūnu mikrorajonā izdeguši 60 hektāri zemes, bet jau nākamajā dienā Daugavpils apkaimē ugunsgrēks iznīcināja 150 hektāru lielu platību.

Pēc speciālistu atzinuma, kūlas ugunsgrēki nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai, un ir īpaši bīstami ar to, ka degšana, īpaši vējainā laikā, jebkurā brīdī var kļūt nekontrolējama, liesmām iznīcinot ne vien pērno zāli, bet arī mājas, un pat laupot cilvēku dzīvības.

Iedzīvotāji tiek aicināti uzmanīgi apieties ar uguni, lai smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Savukārt ļaunprātīgiem dedzinātājiem, kas šādā veidā cenšas sakārtot teritoriju vai vienkārši izklaidējas, jārēķinās ar paprāvām naudas summām, no kurām būs jāšķiras, maksājot sodu. Administratīva atbildība ir paredzēta arī par teritorijas nesakopšanu, kā rezultātā veidojas kūla.

VUGD informē: gadījumā, ja redzat, ka ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, un saprotat, ka pašu spēkiem apslāpēt liesmas nebūs iespējams, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa

Daugavpils
 

Pievienot komentāru